Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pāvela Pikas piemiņas turnīrā 13.02.2017. plkst. 14.23

11. II ducis jauno Dundagas šahistu pārbaudīja spēkus Ventspilī, sacenzdamies gan savā starpā, gan ar Ventspils, Kuldīgas un Liepājas jaunajiem šahistiem.

Pāvela Pikas piemiņas sacensības jau otro gadu Ventspils Jaunrades namā rīko šī pasākuma labvēļi, Pāvela Pikas mazdēli Ivo un Pauls Prinči, reizē godinot savu vectēvu  un daudzinot šaha spēli Ventspilī un pārējā Ziemeļkurzemē. Turnīrs vienlaikus ir arī klasifikācijas sacensības iesācējiem, trešajām un ceturtajām sporta klasēm. Katrā grupā trim labākajiem pienākas medaļas, diplomi un balvas, katras grupas uzvarētājam — arī kauss. Savdabīga ir labākā noskaidrošana katrā grupā — pēc pamatturnīra septiņām kārtām pirmo divu vietu ieguvēji vēl sacenšas divu partiju finālā.

Iesācēju grupā divdesmit dalībnieku vidū bija astoņi Dundagas šaha pulciņa dalībnieki. No mūsējiem visaugstāko vietu, ceturto, ar 5 punktiem ieguva Ingars Blumbergs. Ja ne muļķīga neuzmanība  kļūda pret citu dundadznieku, Ernestu Šmēdiņu, tad Ingars varēja pretendēt arī uz uzvaru. Ingaram gan mierinājums — viņš izpildīja IV sporta klases normu. Pa 4 punktiem ieguva un attiecīgi 8. un 9. vietā ierindojās Ernests Šmēdiņš un Vilis Čoders. Ernests šoreiz iepriecināja visvairāk no visiem dundadzniekiem — mūsu pirmziemniekam ne tikai gluži laba punktu raža, bet arī nenoliedzams progress spēlē. Pa 3 punktiem ieguva Kārlis Beidiņš (12. vieta), kuram tās bija pirmās sacensības mūžā, Harijs Zviedris 13. vieta), Anna Rebeka Irbe (14. vieta), Kevins Krasons (15. vieta) un Rūdolfs Dambergs (16. vieta). Vietu secību noteica pēc koeficienta.

Ceturto sporta klašu grupā sacentās 21 dalībnieks. Emīls Ķiršakmens ar 4 punktiem ieņēma 7. vietu, bet Ernests Brikainis ar tikpat punktiem — 8. vietu. Ernests, jaunākais mūsu šahists, pavisam nesen vēl bija iesācējs, tāpēc sasniegtais jāvērtē ļoti atzinīgi.

Spēcīgākajā, trešo sporta klašu, grupā bija pulcējušies 14 jaunie šahisti. Mūsu Emīls Grīnerts, pirmoreiz spēlēdams tik stiprā kompānijā, ar 4 punktiem ieņēma 7. vietu. Savukārt Matīss Vīksna ar punktu mazāk palika devītais. Matīsam šajā mācību gadā mazliet pietrūkst nodarbību un spēļu prakses.

Alnis Auziņš, šaha pulciņa vadītājs

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
šahs, sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com