Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Patiesas draudzības sākums 01.07.2015. plkst. 21.23

Laikā no 18.–22. VI 30 dundadzniekiem bija iespēja doties pirmajā sadraudzības vizītē uz Žamberkas pašvaldību Čehijā. Vizītes mērķis — rast jaunus sadraudzības partnerus, jaunus draugus, iepazīt čehu zemi un parādīt sevi.

Dienas paskrēja kā viens mirklis, un tas nozīmē, ka atradām to, ko meklējām – labus, sirsnīgus draugus, darboties gribošus un atsaucīgus sadarbības partnerus. Mūsu delegācijas sastāvs bija diezgan raibs, taču tas tādēļ, ka attālums ir pietiekami liels (turpceļā pavadījām 19 stundas), lai sadraudzības braucienā būtu pārstāvētas pēc iespējas vairāk un dažādu interešu grupas (Dundagas vidusskola, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļa, ielu vingrotāji, galda tenisisti). Lai pēc iespējas vairāk iepazītu viens otru, bijām sadalīti četrās interešu grupās, un katrai tika piedāvāta sava programma, sākot ar praktiskām nodarbībām, priekšnesumiem un sacensībām, līdz ekskursijām pa pilsētu un tās apkārtni un kopīgiem pasākumiem vakaros. Ļoti saviļņojoša bija pieņemšana pie Žamberkas mēra un parādītais gods katram mūsu delegācijas dalībniekam, aicinot ierakstīt savu vārdu vēsturē, parakstoties pilsētas viesu goda grāmatā.

Emocijas bija pārņēmušas visus- gan jauniešus, gan pieaugušos. Varētu domāt, ka mēs esam ziemeļnieciski atturīgi un vēsi, taču satiekoties ar jaunajiem draugiem, no šīm iezīmēm nebija ne vēsts, jo sajutām viens otru ar sirdi, uzreiz pratām rast kopīgu valodu.

Par valodu runājot, jāvelta daudz pateicības vārdu Dundagas vidusskolas skolotājiem, jo mūsu skolēnu angļu valodas zināšanas tika novērtētas kā vienas no vislabākajām, līdz ar to nebija nekādu saziņas problēmu. Tāpat jāatzīmē, ka pēc Žamberkas starptautisko attiecību koordinatores Hanas vārdiem, viņas ilgajā darba pieredzē, nav Žamberkā viesojušies sirsnīgāki, atvērtāki un labestīgāki bērni kā mūsējie. Šādi vārdi silda sirdi.

Pēc šī brauciena ir daudz jauku atmiņu, daudz stāstāmā, bet sajūtas jau nevar iztekt vārdos. Kā gan varētu aprakstīt, piemēram, mūsu ielu vingrotāju uzstāšanos un panākumus! Divās dienās bija četras uzstāšanās, un katru reizi ar milzīgu skatītāju atbalstu, apbrīnas saucieniem un skaļiem aplausiem. Šis brauciens bija ielu vingrotāju zvaigžņu stunda.

Arī galda tenisisti, divu dienu sacensībās, pārliecinājās, ka mēs, dundadznieki un kolcinieki, varam cīnīties ar stiprajiem čehu galda tenisistiem, kā arī secināja, ka šī sporta veida pārstāvji visur ir vienādi- draudzīgi, jautri, izpalīdzīgi un sirsnīgi.

Bieži vien savas vērtības, kas ir kļuvušas ikdienišķas un pierastas, mēs apzināmies tikai tad, kad ir iespēja uz tām paskatīties no malas, ar svešām acīm. Noslēguma vakarā, īpaša vieta tika veltīta prezentācijai par mūsu Dundagu un mūsu Latviju. Kāds lepnums un prieks bija vērojams mūsu bērnos (vienalga vai tas bija skolas, mākslas nodaļas bērns vai ielu vingrotājs), kad viņi uzvilka mūsu tautastērpus un pieskandināja telpu ar latviešu dziesmām, un mūsu rotaļdejās veda jaunos čehu draugus! Ar savu klātbūtni šajā pasākumā mūs pagodināja Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis ar kundzi un mudināja turpināt iesākto sadraudzības projektu.

Patiesu interesi izraisīja skolotāju Ineses Freimutes un Lindas Celmas sagatavotās prezentācijas,  kurās ļoti labi tika radīta iespēju neklātienē iepazīties ar būtiskāko mūsu skolu darbībā, kā arī Laura Laicāna izveidotā prezentācija par novadu kopumā, kuru prezentēja domes priekšsēdētāja vietniece Andra Grīvāne. Paldies viņiem, kā arī paldies Inesei par ieguldīto darbu sagatavojot dziesmas un dejas! Žamberkas mākslas un mūzikas skola savā īpašumā ieguva ļoti vērtīgo mūsu mazo mākslinieku (skolotājas Daces Čoderas vadībā)  radīto Dundagas pils gleznu.

Ņemot vērā visu iepriekš aprakstīto, varu droši teikt, ka šis novada domes pieņemtais lēmums par sadraudzības uzsākšanu ar Žamberku un šī brauciena atbalstu, noteikti ir ierakstāms domes labo darbu sarakstā. Visu brauciena dalībnieku vārdā, liels paldies Dundagas novada domei par doto iespēju un finansiālo atbalstu!

Šķiroties no čehu draugiem, atvadījāmies tikai uz īsu brīdi — līdz nākamajai vasarai, kad gaidīsim viņus ciemos Dundagā. Ceram, ka viņiem būs tikpat ērts autobuss un jauki šoferi, kādi bija mums no Talsu Autotransporta. Paldies viņiem!

Lai arī mūsu grupa bija ļoti raiba (gan vecuma, gan interešu ziņā), priecēja savstarpējā sapratne, draudzība un izpalīdzība. Brauciena veiksmīgais iznākums daudzējādā ziņā bija atkarīgs no mums pašiem, un mums tas izdevās!

Pašvaldību sadraudzības ietvaros, arī šajā gadā (Jūras svētkos Kolkā 18. VII un Sklandraušu festivālā Dundagā 25. VII) mūs priecēs ļoti jauks čehu draugu tautas mūzikas ansamblis un dejotāji no Žamberkas (varbūt kāds viņus atceras, jo viņi ir jau pie mums viesojušies). Laipni lūgti!

 

Sandra KokorevičaDalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Mūsējie Čehijā

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com