Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina apgleznotu ģerboņu sienu 27.06.2018. plkst. 11.15

26. jūnijā plkst.13 pie ēkas Torņa ielā 4 atklāja dekoratīvo sienu «Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei». Tā ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā.

Panno ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem tapis pēc Rīgas domes un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ierosmes un to apgleznojis starptautiski pazīstamais latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis.

Sienu pirmo reizi apgleznoja 2005. gadā. Tā kā kopš tā laika ir notikusi Administratīvi teritoriālā reforma un daudzas pašvaldības mainījušas savas administratīvās aprises, Latvijas simtgadē tapa ideja sienas gleznojumu atjaunot ar aktuālajiem pašvaldību ģerboņiem.

Kompozīciju vainago valsts ģerbonis, zem tā novietots valsts galvaspilsētas Rīgas ģerbonis un savulaik starptautiski atzītās Kurzemes hercogistes galvaspilsētas Jelgavas ģerbonis. Nākamajā rindā izkārtoti republikas pilsētu ģerboņi un tiem seko novadu ģerboņi alfabēta secībā.

Gleznojuma atrašanās vieta nav izvēlēta nejauši. Tā ir cieši saistīta ar 1991. gada barikāžu notikumiem. Atceroties šo laiku, Vecrīgas laukumam Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra, Smilšu ielas un Torņa ielas krustojumā ir piešķirts 1991. gada barikāžu laukuma nosaukums, ko apliecina skaidrojuma plāksne «Laukums nosaukts par godu 1991. gada 13.–27. janvāra notikumiem, kad iedzīvotāji apsargāja Latvijas Republikas valdības, sakaru un plašsaziņas iestādes, lai nepieļautu pret valsts neatkarības atjaunošanu vērsto bruņoto apvērsumu».

Laukums atrodas Vecrīgas ārējā malā, pie Bastejkalna un tā redzamākā fasāde ir Jēkaba kazarmu ēkas Torņa ielā 4 ugunsmūris. Gan laukuma nosaukums, gan sienas gleznojums ir kā vēstījums par laiku, kad cilvēki no visas Latvijas ieradās Rīgā, lai sargātu savu dzimteni.

«Šis gleznojums ir nopietns simbols Latvijas pašvaldību un tautas saliedētībai, jo nu jau otro reizi tapis par piemiņu vēstures notikumam, kurš saules mūžu paliks ierakstīts mūsu dzimtenes atmiņu ārēs. Tas ir dziļš vēstījums Latvijas simtgadē. Paldies Rīgas pašvaldībai par iniciatīvu un visām pašvaldībām par atbalstu šīs idejas realizēšanā!» pauž LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Ar līdzfinansējumu ģerboņu sienas atjaunošanā piedalījās katra Latvijas pašvaldība .

Sienas gleznojums un labiekārtotā teritorija ir Latvijas Pašvaldību savienības un vairāku Rīgas domes struktūrvienību (SIA “Rīgas nami”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija, SIA “Rīgas meži”, Satiksmes departaments) kopprojekts.

Jana Bunkus,
Latvijas Pašvaldību savienības Komunikācijas nodaļas vadītāja, padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com