Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pārcelts nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņš 02.06.2020. plkst. 11.04

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju pašvaldībām ir tiesības pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksas termiņu.

Saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli», nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 17. augustā un 16. novembrī vai kā lēmusi pašvaldība saistībā ar Saeimā pieņemto likumprojektu «Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību» 4. punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli» noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros.

Dundagas novada dome 28. maija sēdē sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju nolēma pārcelt 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas pirmo un otro termiņu visiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem no 31. marta un 15. maija uz 30.06.2020.

Šobrīd nomaksāt NĪN iespējams gan skaidrā naudā pašvaldības kasē, gan bezskaidrā naudā ar norēķiniem bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas. Pēc 30.06.2020. tiks atsākta nokavējuma naudas aprēķināšana.

Aicinām visus nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus, kas ikdienā korespondencei lieto e-pastu, iesniegt pašvaldībai informāciju par e-pasta adresi! Tas atvieglotu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma nosūtīšanu turpmāk. Informāciju par e-pastu var  nosūtīt nin@dundaga.lv vai iesniegt pašvaldībai brīvas formas iesniegumu par maksāšanas paziņojuma nosūtīšanu e-pastā. To var izdarīt arī portālā www.epakalpojumi.lv.

Dundagas novada pašvaldība pateicas visiem tiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kuri godprātīgi un savlaicīgi veic nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus.

 

Daiga Muceniece,
nekustamā īpašuma nodokļa administratore
telefons: 63237856, 25446570.

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nodokļi, nauda
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com