Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām 13.12.2019. plkst. 08.10

Kopš 2015. gada 1. janvāra, kad stājās spēkā grozījumi likumā «Par tautas  nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu» Latvijas pilsoņiem ir tiesības piedalīties parakstu vākšanā. Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos — likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. Parakstu vākšanu organizē iniciatīvas grupas – biedrības. Parakstu vākšanas tiesības vēlētāji var izmantot 12 mēnešu laikā no dienas, kad Centrālā vēlēšanu komisija iniciatīvu ir reģistrējusi.Patlaban notiek parakstīšanās par šādām iniciatīvām

Grozījums likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli»

Ierosinātājs: «Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā»

Kontaktinformācija: Rīga, Skolas iela 11-604, LV-1010, tel.:n20732777, e-pasts: info@atvertaparvaldiba.lv

Norises laiks: no 18.05.2019. līdz 24.05.2020.

Parakstu vākšana notiek par likumprojektu neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli vienu Latvijas fiziskās personas īpašumā esošu nekustamo īpašumu, kurā tā deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim nekustamajam īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 m², bet viensētās — līdz 2 ha.

Likums par 2012. gada 8. novembra likuma «Grozījumi likumā «Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu»» atcelšanu

Ierosinātājs: «Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā».

Kontaktinformācija: Rīga, Skolas iela 11-604, LV-1010, tel.:n20732777, e-pasts: info@atvertaparvaldiba.lv.

Norises laiks: no 20.09.2019. līdz 19.09.2020.

Parakstu vākšana notiek par 2012. gada 8. novembra likuma «Grozījumi likumā «Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu»» atcelšanu.

Saeimas atsaukšanas ierosināšana

Ierosinātāji: «Varu Latvijas Tautai», Centra partija, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

Kontaktinformācija:

CP — Jūrmalas gatve 93 k-2 – 68, Rīga, LV-1029,

VLT — Daugavas iela 28, Mārupe, Mārupes nov., LV-2167

Kontakttālrunis: CP  26667000, VLT 26347783, LVSADA 67847300

E-pasts: centrapartija2019@gmail.com

Norises laiks: no 15.11.2019. līdz 14.11.2020.

Parakstu vākšana notiek par Saeimas atsaukšanas ierosināšanu.

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adreses:

Centra partija — Jūrmalas gatve 93 k-2 – 68, Rīga, LV-1029

"Varu Latvijas Tautai" — Daugavas iela 28, Mārupe, Mārupes nov., LV-2167

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība — Bruņinieku iela 29/31-302, Rīga, LV-1001Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

  • portālā www.latvija.lv, skatīt e-pakalpojumu «Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām»;
  • klātienē Dundagas novada pašvaldības ēkā Pils ielā 5, Dundagā, Dundagas pagastā, Dundagas novadā pie dzīvesvietas deklarēšanas speciālista – sekretāres lietvedes;
  • pēc vēlētāja lūguma, ja tam ir sevišķi svarīgs iemesls (slimība, invaliditāte vai cits), parakstu apliecinātājs var vienoties par paraksta apliecināšanu vēlētāja atrašanās vietā (parakstu vākšanas instrukcija «Kārtība, kādā apliecināmi vēlētāju paraksti likumu ierosināšanai»).

 

SVARĪGI! Apliecināt parakstu klātienē pašvaldībā var, ja vēlētāja deklarētā dzīvesvieta ir Dundagas novadā. Attiecībā uz pārējām parakstīšanās vietām (pie notāra, vai www.latvija.lv) nav noteikta piesaiste deklarētajai dzīvesvietai.

 

Kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu pakalpojumu klātienē?

Personas pase vai personas apliecība (eID karte) ar derīgu termiņu. Autovadītāja apliecība nav personu apliecinošs dokuments.

 

Kāda ir pakalpojuma maksa?

  • Parakstu vākšanas pakalpojums portālā www.latvija.lv ir bez maksas.
  • Klātienē Dundagas novada pašvaldībā — 1,00 € (26.03.2015. Dundagas novada domes sēdes (protokols nr. 3) lēmums nr. 52, 6.§ «Par vēlētāju parakstu apliecināšanu»).

 

Kur ir pieejamas iniciatīvas, par kurām notiek parakstu vākšana?

Iniciatīvas, par kurām notiek parakstu vākšana vai, kuras iesniegtas reģistrēšanai, pieejamas Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē sadaļā «Reģistrētās iniciatīvas».

 

SVARĪGI!  Paraksta apliecinājuma Parakstītāja eksemplārs nododamas vai nosūtāms  attiecīgajai iniciatīvas grupai un to dara pati persona, kuras paraksts tiek apliecināts.

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adreses pieejamas Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē sadaļā «Reģistrētās iniciatīvas». Vai vaicājiet paraksta apliecinātājam!

 

Dace Kurpniece
Dundagas valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com