Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Par Talsu novada pašvaldības izpilddirektori ievēlēta Ieva Krēķe 22.07.2021. plkst. 17.18

22. jūlijā Talsu novada domes ārkārtas sēdē amatā tika apstiprināts Talsu novada pašvaldības izpilddirektors. Šī amata pienākumu pildīšana uzticēta Ievai Krēķei.

No 1. jūlija, kā to nosaka administratīvi teritoriālās reformas pārejas noteikumi, jaunā novada izpilddirektora pienākumus līdz jauna izpilddirektora ievēlēšanai veica lielākās apvienojamās pašvaldības izpilddirektors, tas ir, agrākās Talsu novada pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe.

Uz jauno Talsu novada pašvaldības izpilddirektora amata vietu sākotnēji pretendēja visi līdzšinējie Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novada pašvaldības izpilddirektori. Kandidātu izvērtēšanai tika izveidota darba grupa no visu apvienoto novadu personālvadības speciālistiem, kas vērtēšanas procesu organizēja divās kārtās.

Pirmajā kārtā tika vērtēta pretendentu atbilstība Darba likuma prasībām. Pēc šī procesa kandidatūras uz amatu atsauca Rojas un Mērsraga pārstāvis.

Savukārt otrajā kārtā izpilddirektora amata kandidātiem – Janitai Vandai Valterei un Ievai Krēķei – bija jāiesniedz redzējums par kopējo novada attīstību, plānoto sadarbību ar lēmējvaru, izvirzītajiem mērķiem un rīcību to sasniegšanā.

«Mans priekšlikums ir virzīt apstiprināšanai izpilddirektora amatā Ievu Krēķi. I. Krēķei piemīt izpilddirektora darbam nepieciešamās zināšanas un prasme nodrošināt procesu virzību. Viņa ir izvirzījusi konkrētus mērķus un zina, kādā veidā vēlas turpināt darbu», sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone.

I. Krēķe izpilddirektores amatā tika apstiprināta ar 13 Talsu novada domes deputātu atbalstu.

«Kļūt par Talsu novada pašvaldības izpilddirektoru administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas laikā ir liela uzdrīkstēšanās. Lai veiksmīgi īstenotu reformu, ir jāturpina iesāktie darbi. Pirms lēmuma par kandidēšanu uz šo amatu rūpīgi izsvēru, vai to varēšu izdarīt, jo tā ir ļoti liela atbildība», motivāciju atklāja I. Krēķe.

Viens no lielākajiem šī brīža Talsu novada pašvaldības izaicinājumiem ir sekmīga administratīvi teritoriālās reformas īstenošana. Pirmie darbi ir reorganizācijas laika plāna sagatavošana un apstiprināšana un administratīvās struktūras izstrāde un apstiprināšana. Tāpat nepieciešams novērst speciālistu trūkumu, kas lielākoties saistīts ar atalgojuma līmeni. Šī jautājuma risinājumu Ieva Krēķe saredz komandas efektivizēšanā.

«No jauna jāapstiprina ļoti daudz saistošo noteikumu, jācentralizē grāmatvedība, kā arī ir daudz citu darba procesu, kas tuvākā gada laikā jāapvieno. Gads ir salīdzinoši ilgs laiks, tomēr tik lielas iestādes darba pārkārtošanai tas nav daudz. Lai nodrošinātu pārmaiņu vadību, nepieciešami trīs četri gadi, bet, protams, gada laikā var ļoti daudz ko izdarīt», piebilda I. Krēķe, pateicoties Talsu novada domes deputātiem par izrādīto uzticēšanos.

Inita Fedko

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
dome
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com