Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nepārblīvēsim atkritumu tvertnes! 10.09.2015. plkst. 14.13

Nekustamo īpašu apsaimniekošanas speciālists Guntis Kārklevalks un SIA «Ziemeļkurzeme» valdes loceklis Andrejs Bāliņš aicina dauddzīvokļu māju iedzīvotājus atbildīgi piepildīt kopīgās atkritumu tvertnes — konteinerus.

G. K.: — SIA «Ziemeļkurzeme» ir noslēgusi līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju Dundagas novadā, SIA «Eco Baltia vide», par atkritumu konteineru izvešanu pie daudzdzīvokļu mājām Dundagā un Jaundundagā. Uzņēmums saņem rēķinu par atkritumu izvešanu un tālāk iekasē naudu no māju iedzīvotājiem. Diemžēl iedzīvotāji bieži neapdomīgi piepilda konteinerus, iemetot tajos nesaplacinātas kartona kastes vai citus lielgabarīta atkritumus, tāpēc tvertne ļoti ātri piepildās, un tajā vairs nav vietas sadzīves atkritumiem. Vāks paliek vaļā, bet pietiek ar dažu centimetru platu spraugu, lai pēc līguma nosacījumiem pakalpojuma sniedzējs jau rēķinātu papildu apjomu, kas savukārt palielina rēķinu. Cieš paši iedzīvotāji — tukša gaisa dēļ maksā vairāk.

Aicinām stikla iepakojumu un plastmasas pudeles mest šķirotajiem atkritumiem paredzētajās tvertnēs: zaļajās stikla burkas un stikla pudeles, bet dzeltenajās papīru, maizes maisiņus, krējuma un jogurta traukus — gan baltos, gan caurspīdīgos, margarīna traukus, caurspīdīgās kastītes, kurās veikalā pārdod salātus, un lūztošās kastes, kurās pārdod kūkas, kā arī izmazgātas eļļas pudeles — plastmasas un skārda, veļas mazgājamā līdzekļa plastmasas pudeles, tetrapaku plastmasas vāciņus, plastmasas vai papīra saldējuma kastītes, krējuma trauciņus, metāla un plastmasas vāciņus u. tml. Šīs tvertnes atrodas Dundagā, Brīvības ielā 3 un Saules ielā 4. Stiklam paredzētie konteineri atrodas arī pie veikala «Aibe» Talsu ielā un pie autobusa pieturas Dundagas centrā. Ja nevēlaties atkritumus šķirot, tad vismaz vēlams plastmasas pudeles, tetrapakas un cita veida iepakojumus saplacināt. Liels paldies visiem aktīvajiem cilvēkiem, kas cenšas atkritumus šķirot pēc labākās sirdsapziņas!

A. B.: — Jo vairāk šķirosim atkritumus, jo mazāk maksāsim, turklāt šādi veicināsim rī otrreizējo izejvielu pārstrādi, tāpēc aicinām iedzīvotājus šķirot atkritumus īpaši tiem paredzētajās vietās.

Pie daudzstāvu namiem atrodas trīs vai četri konteineri. Gadās, ka viens ir piebāzts ar kaudzi, bet līdzās otrs ir pustukšs. Lūdzam iedzīvotājus pašus pasekot līdzi un piepildīt tvertnes vienmērīgi, tādējādi paši sev nesadārdzinot pakalpojumu.

Un vēl. Iemītnieki, atstājot dzīvokli, nevajadzīgās grāmatas un mēbeles mēdz samest konteineros.  Lūdzam sazināties ar mums vai Saimniecisko dienestu, mēs palīdzēsim atrast iespēju citur nolikt nevajadzīgās lietas. Citādi, iztukšojot vienu dzīvokli, tvertne uzreiz ir pilna.

Fotogrāfijās redzami pārpildīti konteineri, kas uzreiz palielina atkritumu izvešanas rēķinus.

Uzklausīja Alnis Auziņš

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com