Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Panākumi šaha mācību gada izskaņā 15.04.2019. plkst. 12.41

Ļoti labus panākumus aprīlī guvuši Dundagas vidusskolas šaha pulciņa audzēkņi – gan Talsu sākumskolas atklātajā čempionātā, gan Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģionālajā finālā.  Pirmajā turnīrā uzvarēja dundadznieki Emīls Ķiršakmens un Anna Rebeka Irbe, savukārt Kurzemes finālā Kuldīgā vidējā grupā zēniem trešo vietu un ceļazīmi uz lielo finālu Rīgā izcīnīja Matīss Vīksna.

Talsu Valsts ģimnāzijā ciemojāmies pirmo reizi. 10. aprīlī varējām samērot spēkus ar talseniekiem, kas šaha skolotājas meistarkandidātes Maija Aveniņas vadībā pirmo mācību gadu apgūst šaha gudrības. Turnīrā piedalījās pa desmit šahistiem no katra pulciņa, šoreiz nespēlējot pašiem spēcīgākajiem dundadzniekiem. Septiņās kārtās ar iegūtajiem 5,5 punktiem par absolūto uzvarētāju kļuva mūsu Emīls Ķiršakmens, izpildīdams III sporta klases normu. Tikpat punktu par uzvarētāju iesācēju un arī meteņu konkurencē ļāva kļūt dundadzniecei Annai Rebekai Irbei. Anna izpildīja IV sporta klases normu. Pārējo dundadznieku sekmes: Ernestam Šmēdiņam un Jēkabam Zvanam par 5 punktiem (attiecīgi 2. un 3. vieta IV sporta klases konkurencē), pa 4 punktiem ieguva Fēlikss Zvans (4. vieta IV sporta klases konkurencē),  kā arī iesācēji Marija Hanna Kristiņa (2. vieta savā grupā), Kārlis Beidiņš un Valters Napskis (abiem dalīta 3. vieta), Katrīna Sāra Kristiņa ieguva 3,5 punktus, bet Rasa Ratkeviča – 3 punktus. Visi dalībnieki saņēma arī pa saldumu balvai.

Vienas no mācību gada svarīgākajām sacensībām norisinājās 12. aprīlī Kuldīgā. Pērn pirmajā  Latvijas Skolu šaha olimpiādē Kurzemes finālā jaunāko zēnu grupā uzvarēja dundadznieks Emīls Grīnerts. Šogad Emīlu, tāpat arī viņa vienaudzi Ingaru Blumbergu gaidīja daudz nopietnāks pārbaudījums, jo abi zēni kā jaunākie spēlēja jau vidējā grupā, kurā sacentās 31 Kurzemes skolu 5.-9. klašu audzēknis. Abi cīnījās godam, tāpat kā Emīls Ķiršakmens un Jēkabs Zvans, kas šādas raudzes sacensībās piedalījās pirmoreiz. E. Grīnertam 4,5 punkti deva 7. vietu, E. Ķiršakmenim 4 punkti – 13. vietu, tikpat punktu I. Blumbergam 14. vietu, bet Jēkabam Zvanam 3 punkti 23. vietu. Teicams panākums Matīsam Vīksnam –  5 punkti, 3. vieta un ceļazīme uz finālu, kas 15. maijā norisināsies Rīgā, Transporta un sakaru institūtā.

Meitenēm vidējā grupā sacentās 16 šahistes, un te mūsu Marija Hanna Kristiņa ar 2,5 punktiem ieņēma 13. vietu.

Sākumskolas grupā spēlēja 21 meitene, un dundadzniece Katrīna Sāra Kristiņa ar 4 punktiem ierindojās dalītā 5.-10. vietā, bet Rasa Ratkeviča ar 3 punktiem – dalītā 13.-18. vietā. Viskuplākais dalībnieku skaits bija zēniem sākumskolas grupā – 50. Te Kārlis Beidiņš un Valters Napskis ieguva pa 3 punktiem, kas deva dalītu 28.-38. vietu.

Pēc sacensībām vairāki dalībnieki izmantoja iespēju samērot spēkus simultānspēles seansos ar pieredzējušiem šahistiem, un šo izdevību nelaida garām arī mūsu M. Vīksna, sacenzdamies ar kuldīdznieku treneri Viktoru Šteinbergu. Pieredze šoreiz ņēma virsroku.

Noslēgumā piemiņas balvas un diplomi tika visiem dalībniekiem, bet katrai skolai – apliecinājums par dalību Latvijas Skolu šaha olimpiādē.

Alnis Auziņš, vidusskolas šaha pulciņa vadītājs

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
šahs, sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com