Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Palīdzēsim patvēruma meklētājiem iepazīt mūs, mums — viņus! 13.10.2016. plkst. 00.20

Biedrība «Mazirbes draugu kopa» ir sākusi īstenot projektu, kura mērķis ir iepazīt arābu bēgļus, kas mīt Rīgā Muceniekos, tiem organizējot tikšanos ar Kurzemes skolu jauniešiem, ļaut viņiem stāstīt par savu kultūru, iepazīstināt tos ar mūsu parašām,  skaisto Kurzemes dabu, tādējādi iepazīt vienam otru un mazināt baiļu sajūtu no svešā.

Biedrība rīkos patvērumu meklētāju tikšanās ar skolu jauniešiem, pedagogiem, skolu darbiniekiem, iedzīvotājiem, pašvaldību pārstāvjiem, preses un sabiedrisko attiecību  darbiniekiem. Skolnieki sagatavos priekšnesumus — (latviešu tautas dziesmas, dejas, mūzikas uzvedumus, rotaļas — rādīs savas skolas, organizatori vedinās stāstīt viesus par savām zemēm, valstīm, parašām:

 • 17. X tikšanās Mazirbes internātpamatskolā, Mazirbes ciema apmeklējums, pastaiga jūrmalā, stāsti par lībiešiem Tautas namā, skolas apmeklējums, pusdienas skolā. Iesaistīti 13–20 patvēruma meklētāji;
 • 21. X tikšanās Kolkas pamatskolā, ciema apmeklējums, stāsti par lībiešiem Līvu centrā, pusdienas skolā – iesaistītie 13 patvēruma meklētāji;
 • novembrī tikšanās Rojas vidusskolā, pilsētas apmeklējums, tikšanās novada domē,  ekskursija muzejā,  skolas apmeklējums, pusdienas skolā — iesaistītie 12 patvēruma meklētāji;
 • decembrī tikšanās Dundagas vidusskolā, pilsētas apmeklējums, tikšanās novada domē, ekskursija Dundagas pilī, skolas apmeklējums, pusdienas skolā — iesaistītie 12 patvēruma meklētāji;
 • 21. XII Preses konference par projekta rezultātiem Rīgā, Rīgas Lutera draudzes namā.

 

Projekta nepieciešamības pamatojums:

Sabiedrības locekļi baidās no visa nepazīstamā, neizzinātā. No tā rodas bailes, un nepieņemam svešos. Izplatās stereotipiskā domāšana, gribam aizstāvēties, bet nezinām no kā.

Mūsdienu pasauli pārpludina patvēruma meklētāji no karadarbību pārņemtām valstīm, kur valda nemiers, ģimenes ar bērniem ir bez iztikas līdzekļiem, viņu dzīvības apdraudētas dažādu bruņoto grupējumu savstarpējās kaujās. Esam Eiropas Savienības valsts un mums jāuzņem šie nelaimīgie. Šobrīd  pie mums ir ieradušās pirmās pārvietotās personas, kas sākotnēji uzturas Muceniekos Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā.Viņi gaida atbildes par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu mūsu valstī.

Vēlāk šie cilvēki iespējams gribēs palikt mūsu vidū un mums būs jāpārvar savi aizspriedumi, bailes no svešajiem.

Ar savu projektu vēlamies Kurzemes jauniešiem un iedzīvotājiem rast iespēju iepazīties ar mūsu jaunpienācējiem, lai īstenotu:

 • savstarpējas izpratnes veidošanu starp dažādu tautību pārstāvjiem un to kultūru Latvijā;
 • stereotipu mazināšanu par dažādu tautību pārstāvjiem un to kultūru Latvijā.

 

Projekta ilgtermiņa ieguvumi:

 • abiedrība, kas izprot viens otru, pazīst dažādu tautu kultūru;
 • sabiedrība kļūst līdzcietīgāka;
 • eidojas dialogs starp dažādu tautību, kultūru un ticību pārstāvjiem;
 • Kurzemes iedzīvotāji, it sevišķi jaunieši, iepazīs savus vienaudžus un nākotnē nepaļausies dažādiem stereotipiem par svešajiem.

 

Sīkāka informācija par projekta gaitu pie projekta vadītājas Lilitas Kalnājas pa mobilo tālruni 29237185 vai epastu  e-pasts lilita.kalnaja@gmail.com.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
NVO
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com