Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Peldies droši! 08.08.2014. plkst. 09.03

Veselības inspekcija informē, ka pēc 4. VIII veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Kolkas peldvietā pie tautas namas  ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdeni pārbauda pēc vietējo pašvaldību ierosmes par pašvaldības līdzekļiem. Šobrīd Veselības inspekcija ir informēta par ūdens kvalitāti vairāk nekā 70 šādās peldvietās. Visas ziņas par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās pārbauda ūdens kvalitāti, pieejama Veselības inspekcijas interneta lapā, sadaļā Vides veselība — Peldūdens — Peldūdens monitorings,  kā arī pašvaldību interneta vietnēs.

 

Ņemot vērā šogad noslīkšanas gadījumu statistiku, Veselības inspekcija iesaka novērtēt riskus un atcerēties par piesardzību, izmantojot ūdenstilpes. Pirms peldēšanās jānovērtē veselības stāvoklis un peldētprasme; jāizvairās no straujas ieiešanas aukstā ūdenī, alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs. Vecākiem un aizbildņiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība bērniem.

Visdrošāk peldēties ir īpaši paredzētās un labiekārtotās vietās. Ja šādu peldvietu dzīvesvietas tuvumā nav, izvēlieties ūdenstilpi ar lēzenu krastu, vēlams ar cietu pamatu; upēs — vietas, kur ir vismazākā straume un tuvumā nav atvaru.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, dodoties peldēties ezeros un upēs, kuros peldūdeni nekontrolē, pievērst uzmanību, vai peldvietas tuvumā neatrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecība, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības).

Peldvieta jānovērtē arī vizuāli, īpašu uzmanību pievēršot: netipiskai ūdens krāsai vai smaržai; virsmas aktīvās vielām (noturīgām putām); peldošiem un citiem atkritumiem ūdenī; naftas produktiem; zilaļģu masveida savairošanās. Piemēram, jāņem vērā, ka zilaļģu pārmērīgas savairošanās gadījumos ūdens kļūst duļķains un iegūst zili zaļu krāsu vai arī uz ūdens virsmas ir redzami zilganzaļi pavedieni vai plēve.

Ūdens kvalitāti 54 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbauda visu peldsezonu — no 15. V līdz 15. IX, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes ņems 4. un 5. VIII.

 

 

Informāciju sagatavoja
Veselības inspekcijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Gusarova

67819677, 28342858,
e-pasts: agnese.gusarova@vi.gov.lv

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotie faili
4. augusta ūdens pārbaudes pārskats
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com