Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pabeigta četru kalto pils logu restu restaurācija 28.10.2022. plkst. 13.18

Oktobra sākumā tika atjaunotas un uzstādītas vēsturiskās metāla logu restes Dundagas pils pirmā stāva četriem logiem. Tās restaurējot, ir saglabātas gan būtiskas pils fasādes arhitektoniskās detaļas, gan nodrošināta ēkas drošība.

«Veicot pils izpēti un atjaunošanu, īpašu uzmanību veltām pils vēsturiskās substances atjaunošanai un saglabāšanai. Vēsturiski pie ēkas pirmā stāva logiem ir uzstādītas kaltas metāla restes, kopskaitā tās ir 22 logiem. Restes izvietotas pils ēkas ārējā perimetrā, un neviena no tām nebija atjaunota kopš uzstādīšanas. Daudzas no restēm ir cietušas no ārējās vides ietekmes, rūsas. Septiņām trūkst detaļu vai arī tās bojātas cilvēku huligāniskas rīcības rezultātā, savukārt trīs logiem restes demontētas, jo tās tikušas demolētas. Bez pienācīgas restu apstrādes un restaurācijas tās tiek pakļautas gan ārējās vides kaitīgajai ietekmei, gan tiek bojāts pils koptēls», stāst Dundagas Kultūras pils direktore Baiba Dūda.

Šobrīd ir restaurētas četras restes pils dienvidaustrumu fasādes daļā, kur tās bija kritiskākajā stāvoklī. Viena gada laikā restaurējot četras līdz piecas vēsturiskās metāla logu restes, 2026. gadā tās tiktu atjaunotas pilnībā visiem logiem.

Darbus veica A/S «R.A.J» par kopējo finansējumu 8332,87 €. Valsts Kultūrkapitāla fonda piesaistītais finansējums bija 2500 €; pašvaldības finansējums — 5832,87 €.

Dundagas pils ir nozīmīgs un unikāls valsts mēroga kultūras mantojuma objekts, kā arī Talsu novada kultūras, izglītības un tūrisma centrs, kas ir svarīgs un pievilcīgs ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī viesiem no Latvijas un ārvalstīm.

Linda Pavlovska-Dišlere

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pils
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com