Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Otrā pils Dundagā 12.04.2016. plkst. 12.54

6. IV Dundagā topošajā a/s «Latvijas valsts meži» Ziemeļkurzemes mežsaimniecības klientu apkalpošanas centrā svinēja spāru svētkus.

SIA «Selva būve» valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis uzrunā pauda gandarījumu par paveikto. Īpašs prieks viņam par to, ka liels Latvijas uzņēmums, investējot šāda objekta celtniecībā, ar darbiem un attieksmi pierāda, ka ēku var uzbūvēt no Latvijā esošiem un ražotiem būvmateriāliem — koka, cementa, betona... Viņš izteica cerību, ka jūlijā objektu varēs nodot pasūtītājam atklāšanai un tad Latvijā būs vēl viena skaista būve, kas paliks vēsturē gan izmantoto materiālu, gan izskata ziņā.

Būves arhitekte Ija Rudzīte izteica lielu prieku par padarīto — viss plānotais ir izdevies, izveidojusies laba sadarbība ar būvniekiem un ēkas pasūtītāju. «Ceru, ka tā būs tikpat veiksmīga arī līdz nodošanai ekspluatācijā un rezultāts priecēs ne tikai autorus, bet arī visus pārējos».

A/s «Latvijas valsts meži» komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs atzinās, ka pēc kapsulas ievietošanas jaunās ēkas pamatos saņēmis daudzus jautājumus, kāpēc tā celta tieši Dundagā. Viņa atbilde skanēja: «Dundaga tomēr bijusi mežinieku centrs jau ļoti sen un mūsu klienti un apmeklētāji šo taku uz Dundagu jau ir ieminuši».

Novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns gan teica, ka viņam tas, ka šī celtne ir Dundagā, vēl joprojām ir liels Dieva brīnums. Viņš salīdzināja nozīmīgas pulcēšanās reizes šeit ar Antiņa jāšanu pie princeses stikla kalnā. Tāpat kā Antiņš jāja trīs reizes, tā arī pirmoreiz visi sanāca šajā vietā kopā, kad svinīgi iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Tagad tikšanās iemesls ir spāru svētki, bet nākamā reize būs šī objekta atklāšana. Dundagā darbojoties daudzus gadus, G. Laicāns pieredzējis tikai dažu jaunu ēku uzcelšanu — 1995. gadā tā bijusi baptistu baznīca, pēc tam uzcelts viesu nams «Krūziņi», nu top a/s «Latvijas valsts meži» klientu apkalpošanas centrs. Viņš norādīja, ka Dundagā nu būs divas pilis: viena celta 13. gadsimtā, bet otra — modernā 21. gadsimta būve, kurā izmantotas jaunākās tehnoloģijas. «Dundadznieki un cilvēki, kas šeit strādās arī no citurienes, to ir pelnījuši», atzina novada vadītājs.

A/s «Latvijas valsts meži» Ziemeļkurzemes mežsaimniecības vadītājs Aldis Felts teica, ka gan viņa darbinieki, gan būvnieki ir kopīgā projektā un iet uz vienu mērķi. Arī viņš izteica prieku, ka te viss būvēts no Latvijas materiāliem, īpaši daudz no koka, pietrūkst vēl tikai mizgraužu un skudru...

Protams, netrūka ne kafijas galda, ne meža gaļas zupas, kas vārīta uz ugunskura, bet ko lietainā laika dēļ visi baudīja jaunajā celtnē. Tāpat kā toreiz, kad iemūrēja kapsulu ēkas pamatos, zupas lējēji un izsniedzēji bija a/s «Latvijas valsts meži» Ziemeļkurzemes mežsaimniecības darbinieki Jānis Zingniks un Normunds Paegleskalns.

Kad mielošanās ar zupu bija sākusies, atskanēja akordeona skaņas un parādījās vēl citi ciemiņi — akordeoniste Inga Apškrūma un sievas no Dundagas, Kaļķiem, Nevejas, Vīdales... Tā kā personāži jau kaut kur ik pa laikam novadā manīti, varēja atpazīt, ka lomās iejutušās Ilze Pirvite un Mārīte Jurča, Ilze Petrovica un Anita Lavrenova. Kā šo uzstāšanos komentēja G. Laicāns, viņas  būvniekus iepazīstina ar mūsu izloksni, dāmas runāja duņdžiņu mēlē. Vai nu klātesošie saprata, vai nesaprata, bet ieskatu vēl dzīvajā izloksnē un kādu humora dzirksti sievas sniedza gan.

Dundagas un Talsu birojos strādājošie jau sapņo par jaunajiem kabinetiem, kuros drīz varēs strādāt. Savukārt Rīgas biroja darbinieces atzina, ka ēka, kurā viņas aizvada darba dienas, ir ļoti līdzīga šai būvei, taču par jaunā Dundagas klientu apkalpošanas centra skaisto parka apkārtni, par tiešo dabas tuvumu mūsējos var tikai apskaust.

Diāna Siliņa

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Spāru svētki a/s «Latvijas valsts meži» ēkai

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com