Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nozāģēta liepa ar stārķa ligzdu 12.04.2018. plkst. 10.58

Dundagā ir daudz vecu liepu un ik pa laikam kādu no tām nākas nozāģēt, jo tās kļūst bīstamas un var apdraudēt gan īpašumus, gan cilvēku drošību. Šoreiz pienākusi kārta liepai Talsu un Skolas ielas krustojumā, kuru par mājvietu bija izvēlējusies stārķu ģimene.

Tā kā Baltais stārķis ir iekļauts īpaši aizsargājamo putnu sugu sarakstā, lai koku nozāģētu, vajadzēja saņemt Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju.

Sertificēts sugu un biotopu eksperts Helmuts Hofmanis skaidro:

«Ja stārķi ligzdu zaudē pirms olu dēšanas, tie spēj īsā laikā sameklēt citu vietu un uzbūvēt ligzdošanai derīgu konstrukciju. Dundagā un tās apkārtnē piemērotu vietu netrūkst. Ligzda pirmajā gadā nav tik liela, kā vecā, daudzgadīgā ligzda, taču derīga. Stārķu spēja par sevi parūpēties ir liela, cilvēka loma ligzdas vietas nodrošināšanā nav obligāts priekšnosacījums.

Kā zināms, esošajā vietā koks ar lielo stārķu ligzdu nebija atstājams no sabiedrības drošības viedokļa. Arī citu stabu tajā pašā vietā nevar likt, jo ar stārķēnu barošanu saistītā stārķu uzvedība nav droša — tiek nesta barība, tajā skaitā tās var būt, piemēram, odzes. Tuvumā ir skola un bērnudārzs.»

Vienlaikus Dabas aizsardzības pārvalde ir norādījusi, ka Dundagā ir daudz vecu nekoptu un līdz šim neatbilstoši apsaimniekotu koku, tādēļ vajadzētu izstrādāt ciemā atrodošos koku apsaimniekošanas plānu, kurā būtu koku inventarizācija un norādes to turpmākai apsaimniekošanai.

Inguna Pekmane,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
drošība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com