Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novadā turpmāk lielāku uzmanību pievērsīs jauniešiem 20.02.2017. plkst. 13.13

16.–17. februārī  Rāmavā Dundagas novada pašvaldības darbinieki Tamāra Kaudze, Ieva Kristiņa un Inguna Pekmane piedalījās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projekta «Strategic  Partnership: Jaunatnes darba kvalitātes celšana savā pašvaldībā» mācībās. Pavisam projektam bija pieteikušās 43 pašvaldības, no kurām dalībai projektā tika izvēlētas septiņas: Auce, Brocēni, Valmiera, Saulkrasti, Limbaži, Kocēni un Dundaga.

Divu dienu intensīvā darbā katra pašvaldība izvērtēja savu situāciju un izvirzīja mērķus un  uzdevumus turpmākajam darbam ar jaunatni, lai  līdz projekta beigām atbilstoši tiem sasniegtu vēlamo rezultātu.

Iepazīstot katras pašvaldības situāciju, nācās secināt — lai gan vairākas problēmas ir līdzīgas, tomēr katrā  pašvaldībā stāvoklis ļoti atšķiras. Piemēram, Limbažos darbs ar jaunatni ir Izglītības pārvaldes pārziņā un jauniešu centrs darbojas Bērnu un jauniešu centra paspārnē. Savukārt  Brocēnu jauniešu centrs «Kopā»  ir atsevišķa iestāde ar diviem darbiniekiem. Arī pagastos darbojas jaunatnes lietu speciālisti. Dundagas novadā  darbu ar jaunatni pašlaik organizē Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centrā, kura darbinieks pilda gan  jaunatnes lietu speciālista, gan sporta, gan  brīvā laika  organizatora pienākumus. Dundagas novadam nav izstrādāti plānošanas dokumenti darbam ar jaunatni, lai darbs ar jauniešiem varētu notikt  pārdomāti un mērķtiecīgi.

Mūsu pirmais mājas darbs līdz aprīlim ir kopā ar jauniešiem, Sociālo dienestu, pašvaldības policiju un citām pašvaldības iestādēm apzināt esošo situāciju. Pēc pusotra gada jābūt izstrādātam attīstības plānošanas dokumentam darbam ar jaunatni. Mūsu mērķis ir veicināt Dundagas novada  jauniešu iniciatīvu, iesaistot pašus jauniešus izlemt viņiem svarīgās lietas un motivēt aktīvi līdzdarboties vides uzlabošanā.

Projekta «Jaunatnes darba kvalitātes celšana savā pašvaldībā» mērķis ir uzlabot jaunatnes darba kvalitāti pašvaldībās, sniedzot regulāru un ilglaicīgu atbalstu pozitīvu pārmaiņu veicināšanai. Projektā katru pašvaldību individuāli atbalstīs, ņemot vērā tās vajadzības — mācības, konsultācijas, pieredzes apmaiņas braucienus. Projekts ilgs pusotru gadu.

Inguna Pekmane,        
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
jauniešiem, mācības
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com