Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novadā pilnveidos elektronisko sakaru infrastruktūru 25.04.2018. plkst. 14.23

Dundagas novadā sāk izbūvēt ātrgaitas platjoslas tīkla infrastruktūru un optisko tīklu. Latvijā datu pārraides apjoms pieaug ne tikai vietējo lietotāju vidū, bet nozīmīgu apjomu aizņem arī starptautisko datu tranzīts. Ātrgaitas platjoslas tīkla infrastruktūras izbūve notiek Eiropas Savienības fonda projektā «Elektroniskās sakaru infrastruktūras pieejamības uzlabošana lauku teritorijās».

Par projekta ieviešanu Dundagas novadā pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar projekta īstenotāju Valsts akciju sabiedrību «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs».

Projekta mērķis ir nodrošināt ātrgaitas platjoslas tīkla infrastruktūras attīstību tādās Latvijas teritorijās, kurās neviens elektronisko sakaru komersants nesniedz un tuvāko trīs gadu laikā neplāno sniegt interneta piekļuves pakalpojumus ar uzlabotiem datu pārraides parametriem, izmantojot pilnībā vai daļēji no optiskās šķiedras elementiem sastāvošus platjoslas piekļuves tīklus un nodrošinot datu pārraides ātrumu vismaz 30 Mbit/s.

Jaunizbūvētā ātrgaitas platjoslas tīkla pieslēgumu punkti atradīsies Dundagas pilī Pils ielā 14, Dundagas vidusskolā Talsu ielā 18, Mazajā skolā Saules ielā 8 un daudzdzīvokļu mājā Skolas ielā 3. Savukārt piekļuves punktus izveidos novada domē Pils ielā 5 un Kolkas bibliotēkā «Zītari», Kolkā, lai nodrošinātu platjoslas tīkla infrastruktūras izmantošanu un tālāku attīstību elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju  vajadzībām.

Piekļuves punktu darbība jānodrošina vismaz divdesmit gadus pēc izveidotās infrastruktūras pieņemšanas ekspluatācijā, tas ir, vismaz līdz 2040. gada 31. decembrim.

Inguna Pekmane,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com