Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Noslēgusies bērnu aprūpes centros dzīvojošo bērnu vajadzību izvērtēšana 22.05.2017. plkst. 10.01

Kurzemē projektā «Kurzeme visiem» ir noslēgusies bērnu sociālās aprūpes centros un bērnu namos dzīvojošo bērnu individuālo vajadzību izvērtēšana.

Kurzemes reģionā ir 5 bērnu nami jeb bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas — Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Bērnunams, Strazdes bērnu nams, Ventspils novada bērnu nams «Stikli», Ventspils Sociālās aprūpes nams «Selga» un valsts sociālās aprūpes centra «Kurzeme» filiāle «Liepāja» —, kurās sociālos pakalpojumus 31.12.2016. saņēma 157 bērni. 

Kurzeme visiem logotipu rinda

Bērnu individuālās vajadzības izvērtēta visā Latvijā. Kurzemes reģionā bērnu individuālo vajadzības izvērtēja un sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas plānus izstrādāja no 2016. gada novembra līdz 2017. gada aprīlim četri speciālisti — sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits un fizioterapeits.

Projektā ir izvērtētas 126 bērnu, kuri atradās iestādē un nebija sasnieguši 18 gadu vecumu, individuālās vajadzības:

  • Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Bērnunamā – 27 bērniem;
  • Strazdes bērnu namā – 10 bērniem;
  • Ventspils novada bērnu namā «Stikli» – 18 bērniem;
  • Ventspils Sociālās aprūpes namā «Selga» – 24 bērniem;
  • VSAC «Kurzeme» filiālē «Liepāja» – 47 bērniem.

 

Izvērtēšanas procesā apstiprinājās, ka biežāk norādītie iemesli bērnu ievietošanai bērnu namos ir to pamešana novārtā vai vardarbība pret bērnu, kā arī vecāku alkoholisms un citas atkarības. Papildus tam iegūtā un apkopotā informācija apliecina, ka daļa bērnu vairākkārt piedzīvojuši gan bērna namu, gan audžuģimeņu, gan aizbildņu maiņu. Tāpat izvērtēšanā ir secināts, ka lielākajai daļai bērnu vecāki ir dzīvi. Viss minētais nepārprotami norāda uz nepieciešamību būtiski palielināt ģimenēm sniedzamā atbalsta apjomu un daudzveidību, tādējādi samazinot risku bērniem nonākt institūcijās.

Projektu «Kurzeme visiem» īstenots līdz 2022. gadam kā daļa no Latvijā notiekošā deinstitucionalizācijas  procesa, kura mērķis ir ilgtermiņā radīt tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un maksimāli samazina ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās personu tostarp bērnu skaitu. 

Lai saņemtu papildu informāciju, aicinām sazināties ar projekta «Kurzeme visiem» vadītāju Ingu Kalniņu, tālr. 27008743, inga.kalnina@kurzemesregions.lv.


Inese Siliņa,
projekta "Kurzeme visiem" sabiedrisko attiecību speciāliste
inese.silina@kurzemesregions.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com