Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nomainīts Kolkas centrālā ūdensvada posms 07.11.2018. plkst. 14.11

Lai uzlabotu dzeramā ūdens kvalitāti Kolkā, no 25. oktobra līdz 5. novembrim ar Dundagas novada pašvaldības atbalstu realizēts projekts «Ārējās ūdensvada sistēmas izbūve no sūkņu stacijas līdz «Saulrietiem» Kolkas pagastā, Dundagas novadā».

Projektā ar caurdura metodi tika ievilka jaunas polietilēna caurules, kas aizstās vecās čuguna caurules Kolkas centrālajā ūdensvadā no ūdens ieguves stacijas līdz «Saulrietu» mājām. Darbus organizēja un veica SIA «Santehnika MG». Darbu gaitā Kolkas iedzīvotāji saskārās ar ūdenspiegādes traucējumiem, kā arī tuvāko nedēļu laikā vēl iespējams ūdens saduļķojums, taču cerēsim, ka īslaicīgās neērtības attaisnosies un vainagosies ar kvalitatīvāku un tīrāku ūdeni Kolkā.

Nomainītais ūdensvada posms (400 metri) veido aptuveni trešdaļu no centrālās ciema maģistrāles, kas izbūvēta 80. gadu vidū un sniedzas no ūdens ieguves vietas mežā pretī «Kuršu» un «Margrietiņu» mājām līdz Kolkas ūdenstornim. Šis posms ir nozīmīgākais arī pakalpojuma ņēmēju — iedzīvotāju skaita ziņā, jo ietver ciema lielākās daudzdzīvokļu mājas, un tā nomaiņas rezultātā labākas kvalitātes ūdeni iegūs vislielākais patērētāju skaits.

Pieslēdzot ūdensvadu, bija uzskatāmi redzams, ka vecās čuguna caurules gadu gaitā aizsērējušas ar bieziem dubļiem vismaz par ceturtdaļu no caurules diametra. Dubļu masu veido smilts, dzelzs daļiņas, amonija joni, mangāna nogulsnes u.c. piesārņojumi, kā to liecina arī ūdens monitoringa rezultāti. Vienīgais risinājums ūdens kvalitātes uzlabošanai šajā gadījumā ir veco ūdensvadu maiņa, tāpēc nākamo gadu laikā plānots Kolkas centrālajam ūdensvadam pakāpeniski nomainīt arī citus posmus.

Ivo Bordjugs,
SIA «Kolkas ūdens» valdes loceklis

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
ūdens
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com