Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

No Dzimtsarakstu nodaļas raugoties 12.01.2015. plkst. 11.31

2014. gadā reģistrētas 32 dzimšanas — 20 meitenes un 12 zēni, kas ir par 7 mazuļiem mazāk nekā pērn. Četri no šī kopskaita papildinājuši Kolkas pagasta iedzīvotāju pulku.

Pirmais bērns piedzimis 16 ģimenēs, otrais bērns — 5 ģimenēs, trešais — 7 ģimenēs, ceturtais — 1 ģimenē, piektais — 3 ģimenēs.

Pērn vecāki savām atvasēm izvēlējušies vārdus Emma, Diāna, Gerda, Aleksandra, Gustavs, Kārlis, Oskars, Emīlija Lote. No vairāk vai mazāk retiem vārdiem — Sendija, Šarlote, Karolīna, Melika, Denīze, Matejs, Lūkas. Meitenēm vārdi Estere un Sāra doti divas reizes, savukārt divi zēni nosaukti par Ričardu. Divi vārdi doti piecām meitenēm un vienam zēnam. Pēdējos 21 gados, tas ir, no 1994. līdz 2014. gadam vecāki devuši vārdu Līga tikai vienai meitai, bet 7 dēli nosaukti par Jāni.

2014. gadā dzimuši dvīņu zēni, arī 2012., un 2013. gadā pasaulē nākušas dvīņu meitenītes. No 1994. gada reģistrēti desmit dvīņu pāri, no kuriem sešos gadījumos abi bērniņi ir bijuši zēni, trīs gadījumos meitenes, bet vienā — zēns un meitene.

Ar pašvaldības atbalstu turpinās tradīcija — aizvadītajā gadā dzimušie un novadā deklarētie mazuļi svinīgi uzņemti Dundagas novada saimē, mazuļu vārdus ierakstot goda grāmatā un pasniedzot sudraba karotīti ar gravējumu Mazais dundadznieks.

Pērn reģistrētas 26 laulības (2013. gadā — 18), no tām 16 laulātie pāri laulības noslēgušas pirmo reizi. Uz Dundagas pili noslēgt laulību līdztekus pašiem Dundagas novada iedzīvotājiem braukuši jaunlaulātie no Jūrmalas, Kuldīgas, Rīgas, Saldus, Talsiem, Tukuma un Ventspils. Viens laulātais pāris izvēlējās «jā» vārdu sacīt Kolkasragā.

Nosvinēta īpaša kāzu jubileja — Dimanta kāzas. Tas nozīmē, ka pāris pavadījis 60 kopdzīves gadus. Godināti trīs zelta pāri, kuri «jā» vārdu teikuši pirms 50 gadiem. Sumināts safīra kāzu jubilāru pāris, kuri kopā aizvadījuši 45 krietnuma un uzticības pilnus gadus.

Reģistrēta 71 miršana — 30 sievietes un 41 vīrietis, kas ir par 17 vairāk nekā 2013. gadā. No šī kopskaita 15 mirušie ir Kolkas pagastā. Dzīves pavediens agri, līdz 60 gadu vecumam, pārtrūcis 14 novadniekiem, to skaitā 3 Kolkas pagasta iedzīvotājiem. Cienījamu vecumu — 90 gadu slieksni — bija pārkāpušas 6 sievietes un 1 vīrietis, viena sieviete sasniedza 99 gadu vecumu.

Mirušo vidējais vecums ir 72 gadi, sievietēm vidējais vecums ir 78 gadi, vīriešiem — 68 gadi.

Rita Langmane, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com