Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

No 1. jūlija mainās nosacījumi mājokļa pabalsta piešķiršanai 13.07.2021. plkst. 17.01

No 2021.gada 1. jūlija  pilnībā ir izmainījies mājokļa pabalsta piešķiršanas un apmēra aprēķināšanas kārtība. Ja līdz šim piešķiršana un mājokļa pabalstu apmērus noteica pašvaldības saistošie noteikumi, tad no 1. jūlija pabalsta apmērs tiek noteikts, pamatojoties uz Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 809  «Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu», izmantojot  visai Latvijai vienotu formulu.

Šajā formulā tiek ņemtas vērā  valsts noteikta garantētā minimālā ienākuma sliekšņa vērtības (109 eiro pirmajai vai vienīgai personai mājsaimniecībā un 76 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā), saistītas ar mājokļa  izmantošanu faktiskās mājsaimniecības izmaksas, un mājsaimniecības faktiskie ienākumi. Līdz ar to, mājokļa pabalstu apmērs var mainīties katru mēnesi.

Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina, ņemot vērā šādus izdevumus:

  • par dzīvojamās telpas lietošanu (īres maksa, izdevumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām);
  • par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana), ja tie nav ietverti īres maksā vai nepieciešamajos izdevumos par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām;
  • ar telekomunikāciju (tālrunis un televīzija) pakalpojumiem un internetu saistītos izdevumus, kā arī izdevumus par ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.
 

Mājokļa pabalsta aprēķināšanai Dienesta klientiem būs nepieciešams iesniegt aktuālos rēķinus/ pavadzīmes/ izdevumus apliecinošus dokumentus par īres, pārējo komunālo (elektrība, gāze, ūdens, apkure, apsaimniekošana, cietais kurināmais) un par telekomunikāciju pakalpojumu maksājumiem. Pabalsts cietā kurināmā iegādei tiks aprēķināts un izmaksāts balstoties uz Dienestā iesniegtu rēķinu/pavadzīmi vai izdevumus apliecinošu dokumentu.

Talsu novada pašvaldības Sociālā dienesta Dundagā vadītājas pienākumu izpildītāja Ineta Mauriņa

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
palīdzība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com