Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nesen Latvijā ir sācies biotopu kartēšanas process 15.08.2017. plkst. 11.56

Nesen Latvijā ir sācies biotopu kartēšanas process, kas norisināsies līdz 2019.gadam un skars visus zemes īpašniekus un apsaimniekotājus mūsu valstī.

Laba dabas aizsardzība, protams, ir nozīmīga un vajadzīga, taču tai jānotiek saprātīgās robežās, kur ekonomiskie un dabas aizsardzības mērķi ir vienlīdz svarīgi. Biotopu aizsardzība ir būtiska, bet tas ir jādara, ievērojot īpašumtiesības, kas veido juridisko pamatu tiesībām nodarboties ar mežsaimniecību un lauksaimniecību. Šodien ir sajūta, ka darbs ar biotopiem bieži noved pie nepamatotiem ierobežojumiem mežsaimniecībā un lauksaimniecībā, un ir tādējādi uzskatāms par īpašumtiesību pārkāpumu, kas noved pie ienākumu zaudēšanas, faktiski, bez atbilstošas kompensācijas iespējām. Biotopi var zināmā mērā veicināt vērtīgo biotopu un sugu saglabāšanu. Šobrīd, tomēr, nav skaidrs, kā biotopi mijiedarbojas ar mežsaimniecības un lauksaimniecības mērķiem, kādas vērtības vajadzētu ņemt vērā un kādas sekas tas rada. Tāpēc Latvijas Mežu sertifikācijas padome ( www.lmsp.lv ), sadarbībā ar mežzinātnes institūtu «Silava», organizē bezmaksas seminārus Latvijas
novados, lai iedzīvotāji tiktu informēti un izglītoti jomās, kas ir saistītas ar biotopu kartēšanas procesu, īpašnieku un apsaimniekotāju interešu aizsardzību, vides aspektiem, meža sertifikāciju un citiem būtiskiem jautājumiem.
Atsevišķa tēma ir meža sertifikācija, vides un darba aizsardzība mežsaimniecībā.


Māris Liopa,
Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs
LVMI Silava Meža programmas vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
mežsaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com