Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mūsu tūrisma uzņēmēji saņēmuši kultūras zīmes «Latviskais mantojums» 06.12.2018. plkst. 15.36

Divi Dundagas novada iecienīti tūrisma objekti ir to 18 Latvija kultūras tūrisma objektu sarakstā, kas 29. novembrī  saņēma kultūras zīmi «Latviskais mantojums». Brīvdienu māja «Stūrīši-Branki» to saņēma par Lībiešu sadzīves priekšmetu saglabāšanu un ēdienu daudzināšanu,  bet Pāces vilnas pārstrādes fabrika — par vilnas pārstrādes amata uzturēšanu un daudzināšanu. Arī Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts pasākumā sveica mūsu novada latviskā un lībiskā  mantojuma glabātājus – brīvdienu mājas “Stūrīši- Branki” saimnieku Igoru Ginteru un Pāces vilnas pārstrādes fabrikas saimnieku Dinu  Derkevicu.

Kultūras zīme ļauj atpazīt tos Latvijas vietējos iedzīvotājus — tūrisma uzņēmējus, kas saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, demonstrējot to tūrismā, tādējādi ļaujot mantojumam būt dzīvam un iekļautam mūsdienu ikdienas dzīvē.

Šī balva ir kā pakāpiens un iespēja nemateriālā kultūras mantojuma nesējiem iekļūt Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un vēlāk — UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, līdz ar to piešķirot vietējam kultūras mantojumam nozīmi pasaules līmenī.

 

Pasākuma attēli ir pieejamas https://galerija.celotajs.lv/lv/f/Events/2018/181129_Latviskais_mantojums_ziimes_pasniegsana,
Fotogrāfs: Juris Smaļinskis.

Lektoru prezentācijas ir pieejamas Lauku Ceļotāja mājaslapā: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/862?13

 

Inguna Pekmane

sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com