Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mūsu tūrisma uzņēmēji saņems kultūras zīmes «Latviskais mantojums» 07.11.2018. plkst. 14.23

Divi Dundagas novada iecienīti tūrisma objekti ir to 18 Latvija kultūras tūrisma objektu sarakstā, kuri saņems kultūras zīmi «Latviskais mantojums». Brīvdienu māja «Stūrīši-Branki» to saņems par Lībiešu sadzīves priekšmetu saglabāšanu un ēdienu daudzināšanu. Pāces vilnas pārstrādes fabrika — par vilnas pārstrādes amata uzturēšanu un daudzināšanu.

Kultūras zīme ļauj atpazīt tos Latvijas vietējos iedzīvotājus — tūrisma uzņēmējus, kas saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, demonstrējot to tūrismā, tādējādi ļaujot mantojumam būt dzīvam un iekļautam mūsdienu ikdienas dzīvē.

Šī balva ir kā pakāpiens un iespēja nemateriālā kultūras mantojuma nesējiem iekļūt Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un vēlāk — UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, līdz ar to piešķirot vietējam kultūras mantojumam nozīmi pasaules līmenī.

Kultūras zīmi «Latviskais mantojums» pasniegs 29. novembrī  plkst. 13.00 a/s «Latvijas Valsts meži» telpās Vaiņodes ielā 1 informatīvajā seminārā «No kultūras zīmes «Latviskais mantojums» līdz UNESCO».


Inguna Pekmane

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com