Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mūsu jaunākais šahists – labākais! 29.03.2018. plkst. 10.29

Siguldas atklātajā ātrā šaha čempionātā jauniešiem 16. martā piedalījās 72 dalībnieki no Siguldas, Inčukalna, Svētes, Limbažiem, Olaines, Dobeles, Kuldīgas un Dundagas. Teicams sniegums dundadzniekam Ernestam Brikainim – mūsu vidusskolas 1. klases audzēknis kļuva par uzvarētāju jaunākajā grupā.

Dundagas jaunie šahisti otrreiz piedalījās siguldiešu rīkotajās sacensībās. Aicināti bija iesācēji, ceturtās un trešās sporta klases šahisti no pirmās skolas klases līdz divpadsmitajai. Visi spēlēja vienā turnīrā, bija kopvērtējums, kā arī noskaidroja labākos jaunos šahistus sešās vecuma grupās.

Absolūtajā vērtējumā labāko rezultātu no mūsējiem uzrādīja Emīls Grīnerts, iegūdams 5 punktus no 7 iespējamiem. Pērn šajās pašās sacensībās Emīlam bija par punktu vairāk un otrā vieta. Taču kopumā Emīls arī šajā mācību gadā ir viens stabilākajiem un centīgākajiem audzēkņiem, un, tā turpinot, II sporta klases sasniegšana ir tuvākās nākotnes jautājums.

Ernesta Brikaiņa pūrā bija par puspunktu mazāk un labākais sniegums jaunākajā (līdz 8 gadu vecumam) grupā. Par šo panākumu Ernests saņēma diplomu un kausu – šaha zirdziņu. Ernesta dotumi ir ļoti labi, lai šahā iekarotu augstas virsotnes.

Četri punkti pa spēkam bija Ingaram Blumbergam, savukārt 3,5 punktus izcīnīja Ernests Šmēdiņš. Annai Irbei un Vilim Čoderam šoreiz pa 3 punktiem, savukārt Katrīna Kristiņa varēja izpelnīties neizšķirtu karalienes titulu – Katei četri neizšķirti deva divus punktus. Abām meitenēm vēl ļoti daudz jāapgūst. Kate ir šaha pirmziemniece, bet Anna salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu jau rāda labāku spēles izpratni.

No pašlaik plānotajām sacensībām pagaidām zināms, ka 7. aprīlī dažiem mūsu šahistiem Ventspilī jāsacenšas pirmoreiz Latvijā rīkotajā skolēnu šaha olimpiādes reģionālajā finālā.

Alnis Auziņš, šaha pulciņa vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com