Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Moldovas pārstāvji Dundagā 01.08.2016. plkst. 14.59

Jūlija beigās Latvijā bija ieradusies plašāka Moldovas delegācija, lai no 24. VII līdz 30. VII piedalītos vasaras skolā un nometnē, ko rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu.

Vasaras skolas un nometnes mērķis ir stiprināt Moldovas reģionu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju speciālistu profesionālo kapacitāti, sniedzot metodisku un praktisku atbalstu projektu izstrādei uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā reģionālā un vietējā līmenī, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas reģionu un pašvaldību sadarbību.

25. un 26. VII arī pie mums ciemojās trīs pārstāvji —  Ludmila Adamčuka, Ļubova Dimčoglo un Ivans Guboglo no Moldovas. Jāpiebilst vien, ka Ļ. Dimčoglo un I. Guboglo dzīvo Gagauzijas autonomajā apgabalā, kas atrodas Moldovas dienvidos. Kā pastāstīja domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, tikusi sagatavota programma, ko viesiem parādīt mūsu novadā. Te lielu darbu ieguldījusi domes vadītāja vietniece Andra Grīvāne, kas kopā ar G. Laicānu ciemiņus arī pavadījusi braucienā pa novadu. Abās dienās apskatīta Šlīteres bāka, Mazirbes Stūrīši, Andra Antmaņa žogi un zivju kūpināšna Pitragā, Kolkasrags, Zēņu dīķis, Dundagas pils, pienotava, Pāces vilnas fabrika un Valpenes piramīda. Pieredzē, kā pašvaldībā veicina tūrisma attīstību, dalījās Tūrisma informācijas centra vadītāja Alanda Pūliņa. 

26. VII pilī Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Evita Dreijere kopā ar G. Laicānu, A. Grīvāni un citiem mūsu pašvaldības speciālistiem tikās ar L. Adamčuku, Ļ. Dimčoglo un I. Guboglo, lai iepazīstinātu ar plānošanas reģiona un pašvaldības darbību, kā arī uzklausītu Moldovas pārstāvju sagatavotās priekšstādes par Gagauzijas apgabalu, par attīstības prioritātēm un plāniem. Tikšanās bija kā iepazīšanās vizīte, lai uzsāktu sarunas par iespējamo sadarbību starp Kurzemes plānošanas reģionu un Gagauzijas autonomo apgabalu. Iespējams, mūsu novadam būs jauns sadarbības partneris — Gagauzijas autonomais apgabals, kas pēc teritorijas ir bijušā Talsu rajona lielumā.

Diāna Siliņa, Ances Remesas foto

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com