Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mazajiem māksliniekiem lielisks sniegums! 14.03.2017. plkst. 11.09

Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu valsts konkurss šajā mācību gadā noris trīs kārtās. Dundagas Mākslas un mūzikas skolu konkursa II kārtā jaunākajā grupā pārstāvēja Mare Kristīne Hermane un Tīna Tālberga, vidējā grupā — Kārlis Ģērmanis un Kristīne Reinholde, vecākajā grupā — Rasa Ivanova un Kristīne Emerberga. Rasa un Kristīne saņēmušas izcilu vērtējumu un Latvijas Nacionālā kultūras centra apbalvojumu. Mūsu labākie audzēkņi izvirzīti dalībai III kārtā, kurā radoši sacentīsies ar mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņiem no 80 Latvijas skolām!

Konkursa tēma šogad ir grafikas dizains, un tā mērķis kā katru gadu ir izvērtēt Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu mācību rezultātus un apzināt kultūrizglītības attīstības vajadzības, sekmējot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā. Konkursa uzdevumi ir attīstīt audzēkņu izpratni par grafikas dizainu, izprotot burtveidola, teksta, izteiksmes līdzekļu un kompozīcijas nozīmi dizainā; veicināt audzēkņu izpratni par dizainu kā procesu, par secīgu dizaina idejas attīstību, tās atbilstību funkcijai un mērķauditorijai;  attīstīt audzēkņu prasmes strādāt grupā; aizsākt plašāku diskusiju par dizaina pamatu apgūšanu profesionālās ievirzes izglītības līmenī.

Konkurss noris trīs kārtās. I kārtā skolā ar konkursa uzdevumiem strādā visi audzēkņi pa vecuma grupām. II kārtu rīko un iesniegtos darbus vērtē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, un tai gatavojas skolas izvirzītie audzēkņi.

Esam gandarīti par nopietno, laikietilpīgo gatavošanās darbu! Visos vērtēšanas kritērijos — darba grafiskās kvalitātes un burtu lietojums, radoša izdoma, darba apraksta kvalitāte, kopējā darba kompozīcija un darba izpildījuma kvalitāte — esam pirmajā «piecniekā» — teicami novērtēti 100 skolu konkurencē!

Audzēkņus konkursam gatavoja skolotāja Dace Čodera. Valsts konkurss — tā ir nopietna atbildība, it sevišķi šogad. Tēma «Grafikas dizains» ietver jaunas prasmes un jēdzienus, arī uzdevumu apjoms un sarežģītība bija iespaidīgi! Pašsaprotami, ka II kārtas laikā pastiprināti strādāja visa Mākslas nodaļa — skolotājas Sandra Dadze, Silvija Vansoviča un Linda Celma. Priecājamies par audzēkņu radošo garu un pacietību. Paldies audzēkņu vecākiem par sapratni un atbalstu, jo uzdevuma apjoms prasīja no mums daudz darba ārpus mācību stundām un arī brīvdienās!

III kārta profesionālās izglītības kompetences centrā — Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā — 1. aprīlī nebūs nekāds joks!

Linda Celma,
DMMS direktora vietniece mācību darbā

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Mazajiem māksliniekiem lielisks sniegums!

Atslēgvārdi
māksla, DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com