Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mainīta servitūta reģistrācijas kārtība 20.12.2019. plkst. 12.41

No 2019. gada 1. decembra ir mainīta servitūtu reģistrācijas, aktualizācijas un dzēšanas kārtība. Turpmāk servitūta teritorijas reģistrācija vai datu aktualizācija vairs netiks veikta no zemes kadastrālās uzmērīšanas rezultātā sagatavotā apgrūtinājumu plāna.Servitūtu teritorijas attēlošana Apgrūtinājumu plānos nav nepieciešama. Attiecīgi Valsts zemes dienesta Kadastra departaments servitūta nodibināšanas pamatotību vairs neizvērtē.

Gadījumos, ja apgrūtinājumu plāns sagatavots pirms 2019. gada 1. decembra vai apgrūtinājumu plānā servitūta teritorija tomēr būs attēlota, Valsts zemes dienests Kadastra informācijas sistēmā no plāna reģistrēs pārējos nekustamā īpašuma apgrūtinājumus, izņemot servitūta teritoriju, tas ir,  nekustamā īpašuma apgrūtinājums “7315010100 – ēku servitūta teritorija”, “7315020100 – ūdens lietošanas servitūta teritorija” un “7315030100 – ceļa servitūta teritorija”.

Likumu izmaiņas stājušās spējkā no 2019. gada 1. decembra līdz ar Saeimā 2018. gada 11.oktobrī pieņemtajiem grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, Zemesgrāmatu likumā, likumā «Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās» un likumā «Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatā». Likumu grozījumi nodala rajona (pilsētas) tiesas un Valsts zemes dienesta kompetenci un atbildību attiecībā uz noteikta veida datu reģistrāciju un aktualizāciju.

Ar šīm un citām izmaiņām var iepazīties: https://vzd.gov.lv/lv/pakalpojumi/profesionaliem/merniekiem/datu-san_iesn-reg-akt/#Datu-registracija-un-aktualizacija


Daina Ūdre,
Valsts zemes dienesta  Kadastra departamenta Kadastra metodikas daļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
īpašums
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com