Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mainīt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu varēs līdz janvāra beigām 23.12.2016. plkst. 10.43

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka nodokļu maksātāji, kas ar 1. I vēlas iegūt vai atgūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu vai no tā atteikties, to varēs izdarīt  līdz 31. I.

Pieteikumus var aizpildīt brīvā formā un nosūtīt VID pa pastu vai iesniegt VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kā nestrukturētu dokumentu.

Atgādinām, ka 20.12.2016. Saeima ir grozījusi Mikrouzņēmumu nodokļa likumu un likumu «Par valsts sociālo apdrošināšanu», kas nosaka:

  •  2017. gadā mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 € ir 12 %, savukārt par 7000 € lielākam apgrozījumam — 15%,
  • no 2018. gada mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%,
  • atcelta prasība darba devējiem maksāt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem.

 

Ņemiet vērā , ka šie likuma grozījumi vēl nav izsludināti! Tāpēc, lemjot par sava mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa maiņu, iepazīstieties un izvērtējiet minētos likumu grozījumus.

Likuma grozījumus izsludina publicējot oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis», kas ir brīvi un bez maksas pieejams tiešsaistē www.vestnesis.lv.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā zvaniet uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsieties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī vaicājiet rakstiski VID interneta lapas sadaļā Kontakti.

 

Informāciju sagatavoja VID Sabiedrisko attiecību daļa

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nodokļi
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com