Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Maestro» Dundagā 21.03.2016. plkst. 10.07

19. III novada talantu koncertā Dundagā skatītāji par mīļākajiem priekšnesumiem atzina Laines Šmites dziedāto «Es aiziet nevaru», «Kurzemītes Minku» kaķeniski aranžēto «Muļķe sirds» un «Ventiņ' ZZS» apolitiski politisko (jeb politiski apolitisko) «Mazu cinīti».

Koncerta toni uzdeva jau pats sākums — uz skatuves, kas ierāmēta klavieru ietvarā,  Laima Borsuka dziedāja dziesmu «Melns ar baltu», un tieši tā — melnbalti — tērptas bija «Sensus» dejotājas. Jā, tik vien krāsu ir arī klavieru taustiņiem, bet no septiņu nošu iespējām uzplaukst krāšņa varavīksne, ja skaņradis ir meistars ar talanta dzirksti un milzīgām darba spējām. Vakars bija veltīts šī gada jubilāra Raimonda Paula daiļradei.

Kas šķita īpatni šim, sestajam talantu koncertam mūsu novadā? Jauki un iederīgi savējo uzstāšanos kuplināja Kolkas koris, jaunās krāsās uzmirdzēja «Sendienas», kas Paula dziesmu popūriju izspēlēja ar dramaturģisku piesitienu un prieku, Regīna Rūmniece  ar pavadošo «Ventiņ' ZZS» blici jau kārtējo reizi pārliecināja par varēšanu komiskajās izpausmēs, savukārt Jāņa Simsona dziesmas mīlestība ļauj mums ar pārliecību teikt, ka arī mums ir savs dziedošais policists, vēl jo vairāk tāpēc, ka par Nikolaju Puzikovu pēdējā laikā neko neesmu dzirdējis. Sandra Kokoreviča apliecināja savu uzticību liriskajai noskaņai, «Kurzemītes Minkas» iekaroja daudzu sirdis ar viskaķiskāko priekšnesumu, bet par māsām Sakniņām jāatzīstas, ka man trūkst vārdu, jo gribas sacīt tā, kā dzejnieks jau ir teicis, — gaismas caurstrāvotas...

Ja šo rindiņu autoram būtu iespēja dot kādu īpašu balvu, tad izvēle kristu uz visiem trim bērnu numuriem. Spoži! Neatvairāmi kurmiski raka Kārlis Jansons, pepilotiskā šarmā aizrāva Anna Jansone, Jānis Ūdris @Co, savukārt mazais  un ļooooti resnais nīlzirdiziņš Agates Jetes Miķelsones iemiesojumā valdzināja ar izturētu nopietnību, ko pārtrauca vien īss smaida zibsnis pašās beigās pēc veiksmīga špagata. Un kur nu vēl Agates Jetes apbrīnojamā teksta zināšana, vēlāk dziedot līdzi dažādas dziesmas! Citējot brāļu Kokaru savlaik iemīļoto vārdu, kontinuitāte mūsu novadā ir nodrošināta. Vismaz dziedāšanas ziņā, un vai tad latvietim ir kas svarīgāks? Malači!

Prieks, ka ar savu balsi turpina strādāt Laine Šmite, jauku dažādību koncerta vokālajam musturdeķim piešķīra instrumentālais priekšnesums vairāk vai mazāk Dundagas zēnu kvarteta izpildījumā (no kura uz skatuves gan saskatīju trio), kā vienmēr ar asprātību paspīdēja vīrišķās balss īpašnieks Valters Laķevics.

Maestro lomā pie klavierēm labi iejutās Rūta Upnere, bet vakaru asprātīgos dialogos raiti vadīja Elīza Sakniņa un Krists Iesalnieks. Elīza un Krists arī nedaudz iesaistīja publiku. Saistošs, reizē vienkāršs un grūts bija uzdevums diviem brīvprātīgajiem — zālēs priekšā pēc ievadtaktīm pateikt R. Paula skaņdarbu nosaukumus. Spītējot zāles nemitīgajai priekšādziedāšanai Inese Veinberga sīvā cīņā pārspēja Gunāru Laicānu.

Kaut gan pēdējā kopdziesmā izskanēja vārdi «Kāpēc es atkal esmu bešā?», domāju, ka neviens nepalika tukšiniekos. Viens no  mūsu novada iecienītākajiem notikumiem arī šoreiz sniedza bagātīgu jūtu un pārdzīvojumu gammu, un par to paldies dalībniekiem, skatītājiem un gatavotājiem ar Inoru Sproģi un Dzintru Tauniņu priekšgalā.

Uz tikšanos citos sarīkojumos!

Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Novada talantu koncertā Dundagā

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com