Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lustes Mārtiņdienas tirdziņā 13.11.2019. plkst. 11.22

Es gaidīju Mārtiņdienu
Tā kā lielu svētku dienu:
Mīksts plācenis muldiņā,
Zosu gaļa bļodiņā.

(Latv.t.dz.)

Kā vēstīts latviešu tautasdziesmā, arī mūsu skolā Mārtiņdienu gaidījām kā lielu svētku dienu – šos svētkus gaidot mūsu skolā (abās ēkās) notika Mārtiņdienas tirdziņš. Tas allaž ir ļoti gaidīts notikums, kuram visi iepriekš nopietni gatavojas – gan pasākuma organizētāji, gan tirgotāji. To ļoti gaida arī visi pircēji.

Abās mūsu skolas ēkās 8. novembrī valdīja rosīga tirgus kņada un gaisotne.

Mazajā skolā tirgotāju un pircēju bija pilna zāle, koris dziedāja Mārtiņdienas dziesmas, skolēnu pašpārvaldes meitenes – Žanete un Evelīna skaitīja Mārtiņdienas tautasdziesmas un pastāstīja bērniem, kas ir Mārtiņdiena, kādi ir šīs dienas ticējumi un ko tie nozīmē. Kopīgi tika arī noskaidrots, ka šogad Latvijā vārda dienu atzīmē 12 889 Mārtiņi. Pasākumā tika sveikts arī vienīgais mazās skolas Mārtiņš – 4.b klases skolēns Mārtiņš Siliņš. Mārtiņam bija jāatmin mīkla par sauli, un zēns saņēma pārsteiguma dāvaniņu.  Paldies mūzikas skolotājai Sandrai Cirvelei un abām skolēnu pašpārvaldes meitenēm!

Arī Lielajā skolā šogad pirmoreiz tirdziņā bija gan kupls tirgotāju, gan pircēju pulks. Lielajā skolā tirdziņš notika atbilstoši tēmai «Emīla nedarbi Mārtiņos».  Viss pasākums (aktivitātes un arī noformējums) bija tematiski saistīts ar latviešu mākslas filmu «Emīla nedarbi», tas bija ļoti pārdomāts un labi organizēts. Sajūta bija kā īstā tirgū!

Jau ienākot skolā, visus sagaidīja, pārsteidza un priecēja mājputni un trusis (par to liels paldies Dundagas Eksotisko dzīvnieku parka īpašniecei Evitai Laukšteinei)! Gan foajē, gan zālē bija izlikti maisi, zāli rotāja karodziņu virtenes, skatuves noformējums arī – rudenim un tirgum atbilstošs. Foajē ikviens paralēli tirdziņam varēja uz lielā ekrāna skatīties latviešu mākslas filmu «Emīla nedarbi».

Tirdziņu atklāja filmas personāži – Emīls (viņa lomā iejutās 8.b kl.skolnieks Eduards Neifelds, kurš cienāja tirgus apmeklētājus ar pašgatavotu cukurūdeni), māsiņa Ida (5.b kl.skolniece Alīna Stumbiņa), Emīla mamma (12.kl.skolniece Krista Ludevika, viņa pēc tam vadīja aktivitāti «Sieri Skorbhūtas dzīrēs» – uzmetot ar metamkauliņu kādu skaitli, ikviens varēja nogaršot atbilstošā numura sieru), Emīla tēvs (11.kl.skolnieks Andris Avotiņš, un viņš pēc tam vadīja aktivitāti «Apavi jātaupa», kurā varēja staigāt ar koka kājām jeb ķekatām), kalpone Līne (viņas pārziņā pēc tam bija aktivitāte «Lai jau Petrela kundzei tiek», kuras laikā diviem sacensību dalībniekiem bija jāsašķiro divu krāsu pupiņas), bija arī aktivitāte «Vārnu saimnieka karameles», kuras laikā jāmet riņķis uz grīdas, ja riņķis uzmests karamelēm, tās tiek riņķa metējam. Tirdziņā varēja apmeklēt arī aktivitātes «Dod to kruķi», «Mūsu smukā terīne». Aktivitāti «Komēta nāk» vadīja 11. klases skolēns Edgars Bolšings, kurš iejutās kalpa Alfrēda lomā. Tirdziņā ļoti pamanāmi bija (un pasākumu vadīja) divi kolorīti un atraktīvi personāži – Čigāniete (Ieva Kristiņa no Dundaga Brīvā laika pavadīšanas centra un Komendante (Ruta Bērziņa no Dundagas Kultūras pils). Viņas tik dabiski iekļāvās kopējā pasākuma gaisotnē, tik lieliska aktieru saspēle! Paldies abām aktrisēm!

Abu tirgu dalībniekiem (tirgotājiem, pircējiem, apmeklētājiem un interesentiem) pasākums raisīja tik daudz pozitīvu emociju! Iegādāties varēja gan pašgatavotas ēdamas, gan neēdamas lietas. Atzinīgs novērtējums visiem tirgotājiem - gan par radošo pieeju, gan ieguldīto darbu! Katrs tirgotājs saņēma dāvaniņā uzlīmi ar uzrakstu «Emīla nedarbi Mārtiņos».

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar BLPC! Liels paldies visiem pasākuma organizatoriem (direktores vietniecei audzināšanas darbā Norikai Segliņai, skolēnu pašpārvaldei, BLPC, pils ļaudīm, pašvaldībai), paldies tirgotājiem (un viņu ģimenēm), paldies tirgus apmeklētājiem!

Gaidīsim Mārtiņdienu (un tirgu) arī nākamgad!

 

Evita Zoltāne,
latviešu valodas skolotāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com