Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lielbritānijas eksperti atzinīgi novērtē degradētu purvu atjaunošanas pieredzi Latvijā 29.06.2016. plkst. 16.06

28. VI dabas aizsardzības eksperti no Lielbritānijas projekta Cumbrian BogsLIFE+ apmeklēja Slīteres Nacionālo parku, Lielsalu un Vasenieku purvus, kur kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta LIFE REstore un Latvijas Universitātes projekta LIFE Mitrāji ekspertiem iepazinās ar purvu atjaunošanas praksi un diskutēja par teritoriju apsaimniekošanas pieejām.

Lielbritānijas eksperti iepazinās ar Slīteres Nacionālā parka reto augu daudzveidību un kangaru un vigu ainavu, kas atzīta par lielāko Eiropā, un ir viena no LIFE Mitrāji projekta darbības vietām. Lielsalu purvā ar ārvalstu kolēģiem tika pārrunātas iespējamās apsaimniekošanas pieejas teritorijām, kurās notiek vai ir pilnībā pabeigta kūdras ieguve.

«Vasenieku purvā mums bija lieliska iespēja aplūkot pirms vairākiem gadiem īstenotu hidroloģisko darbu pozitīvo ietekmi uz degradēto biotopu atjaunošanās procesu. Latvijā īstenotā prakse ir labs piemērs purvu ekosistēmu atjaunošanā un dabas vērtību saglabāšanā. Ar Latvijas kolēģiem noteikti turpināsim sadarbību teritoriju apsaimniekošanas pieeju un pielietoto tehnoloģiju virzienā,» gūto pieredzi atzinīgi vērtē Cumbrian BogsLIFE+ projekta vadītājs Džons Dunbavins (John Dunbavin).

Informācija par LIFE REstore projekta aktivitātēm ir pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē.

 

Linda Kalniņa,
Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com