Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lībiešu tautastērpa godināšanas diena «Vanājemā krīzdag. Vecāsmātes lakats» 16.05.2018. plkst. 14.39

9. jūnijā plkst. 14.00 Kolkas tautas namā Lībiešu tautastērpa godināšanas diena — «Vanājemā krīzdag.  Vecāsmātes lakats».

Ziemeļkurzemes lībiešu sievietes tautastērps blakus valodai, tautasdziesmai un piekrastes tradīcijām ir būtiska mazās, bet lepnās tautas identitātes pazīme.

Pasākums ir biedrības «Kolkas radošā grupa» īstenota projekta ar tādu pašu nosaukumu centrālais notikums. Dienas norise ietver lekciju – priekšlasījumu un meistarklasi par tautastērpa vēsturi, tā attīstību un valkāšanas tradīcijām, kuru vadīs tautastērpu zinātāja Zoja Sīle, kā arī reprezentatīva materiāla — atklātnīšu komplekta «Ziemeļkurzemes lībiešu etnogrāfiskais tautastērps» prezentāciju. Apmeklētāji varēs skatīt īpaši šai dienai sagatavotu grāmatu izstādi par tautastērpiem.

Pasākumu ar skanīgām dziesmām kuplinās Kolkas lībiešu dziesmu ansamblis «Laula», kas blakus lībiešu folkloras tradīciju kopšanai, reprezentē arī lībiešu tautastērpu.

Aicināti visi interesenti, īpaši etnogrāfijas un folkloras tradīciju kopēji. Ieeja brīva.

Pasākumu organizē biedrība «Kolkas radošā grupa» ar Kurzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Dundagas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Papildu informācija pa telefonu 29475692.

 

Inora Sproģe,
Kolkas tautas nama vadītāja


Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com