Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lepojamies ar Zaļo karogu 07.10.2021. plkst. 13.08

Dundagas pirmsskolas izglītības iestāde «Kurzemīte» atkal ir ieguvusi Zaļo karogu.

Lai iegūtu Ekoskolas Zaļo karogu, visu mācību gadu strādājām daudz un atbildīgi.

Katru gadu Ekoskolas izvēlas vienu no 10 tēmām kā gada tēmu. Šai tēmai jāpievērš vairāk uzmanības mācību saturā, jārīko izglītojoši un praktiski pasākumi bērniem un vecākiem par tās saikni ar vides aizsardzību. Gada tēmas izvēlē liela loma ir  vides izvērtējumam.  Apkopojot rezultātus, izvērtējot un izdarot secinājumus, izvirzījām gada mērķus un galvenos veicamos darbus. Pārskatot iepriekšējā gadā paveikto, secinājām, ka ir izpalikuši līdz galam nerealizēti mērķi un uzdevumi, kurus varam īstenot darbojoties eko tēmā «Mežs».

Galvenie mērķi bija veidot izpratni par meža lomu dabā un cilvēku dzīvē. Veicināt interesi par mežu kā aizraujošu vidi atpūtai, hobijiem, macībām un sportam kā ikdienā, tā jebkurā gadalaikā. Rosināt bērnus rīkoties atbildīgi pret meža resursiem, saglabājot bioloģisko daudzveidību, taupīt papīru, saudzēt un kopt apkārtējo vidi, būt atbildīgiem pret dzīvo radību, izprast meža ietekmi uz klimatu.

Ļoti svarīgi, jau no mazotnes, bērnos veidot izpratni par notiekošajiem procesiem dabā, radīt personisku vēlmi tajos iesaistīties, būt klātesošiem, tāpēc, daudz laika veltījām nodarbībām dabā.

Iestādes vides un apkārtnes uzlabošanai, ierīkojām  komposta kaudzi un «Kukaiņu viesnīcu». Atjaunojām un uzstādījām putnu barotavas . Rūpējoties par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, piedalījāmies akcijā «Iesēj savu kvadrātmetru». Rīcības dienā piedalījāmies akcijā «Laimes koki». Vecāko grupu audzēkņi devās mācību ekskursijās uz a/s «Latvijas valsts meži», SIA «Jaunemari» kokaudzētavu Dundagā, Slīteres Nacionālo parku.

Sadarbojāmies ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, novērojot un pētot putnus, sadarbojāmies ar Dundagas bibliotēku.  Mazā Ekopadome rīkoja akciju iestādes darbiniekiem, «Pēdas sniegā». Kā jau katru gadu ierasts, pavasarī veidojām zaļās palodzes, kur audzēto bērni aprūpē un pēc tam lieto pārtikā. Pavasarī piedalījāmies  Meža dienās, Ūdens dienās,  Bišu un medus dienās un Putnu dienās. Rūpējoties par klimata pārmaiņām, pie iestādes vārtiem tika uzstādītas informatīvas plāksnes par auto dzinēju izslēgšanu bērnudārza stāvvietā.

Tuvojoties mācību gada izskaņai, bērni ar grupas pedagogiem izveidoja bērnudārza teritorijas kartoshēmu, kurā atzīmēja, kādi koki un krūmi tajā aug. Noslēdzot mācību gadu izveidojām informatīvas plāksnītes ar lielāko koku un krūmu nosaukumiem, kuras var aplūkot jebkurš iestādes viesis.

Pateicoties radošam, spēku neizsīkstošam, kopīgam iestādes kolektīvajam darbam ar vecāku un pašvaldības atbalstu, esam paveikuši gana daudz un ieguvuši iestādei pelnīto Zaļo karogu.

 

Zane Reinfelde,
Ekoskolas koordinatorre

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bērnudārzs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com