Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Laulai — 20! 04.01.2021. plkst. 09.29

«Ko jaunu «Laula» izdomās uz nākamo apaļo jubileju?» — pēc ansambļa 15. jubilejas lasītājiem retoriski vaicāja laikraksta «Dundadznieks» redaktors.

Toreiz neviens iedomāties nevarēja, ka nākamo jubileju sagaidīsim tik neierastā, virtuālā, attālinātā, distancētā veidā. Tomēr, raugoties gada griezumā, šis jubilejas gads nebūt nav bijis mazāk piesātināts vai aizraujošs, tieši otrādi — tas bijis vēl daudzveidīgāks un interesantāks, bagāts notikumiem dažādās jaunās formās un izpausmēs, kā piemēram, dalība vairāku dziesmu ierakstu tapšanā, video filmēšanā, fotosesijā, kā arī dziedāšana uz tik mobilas «skatuves» kā smagās automašīnas kravas nodalījums, braucot pa Kolkas ielām un kopā ar Neptūnu sveicot visus Jūras svētkos!

Atzīmējot «Laulas» jubileju, vēlamies pārlapot vēstures lappuses, atcerēties ar ansambli saistītus, mums nozīmīgus cilvēkus, un ar pateicību pieminēt jau tajā saulē aizgājušos.

Laikā, kad darbību beidza sieviešu koris «Mare», toreizējai Tautas nama vadītājai Ritai Leitendorfai radās ideja par ansambļa izveidi, lai gadu desmitiem koptā dziedāšanas tradīcija Kolkā turpinātos. Tieši Rita bija arī ansambļa skanīgā nosaukuma autore. Lībiešu tematika radās dabiski un pašsaprotami, jo arī kora «Mare» repertuārā bija vairākas lībiešu dziesmas, un līdz ar Lībiešu kustības atdzimšanu Kolkā un valodas mācīšanos, interese par lībiešu kultūru, tradīcijām un muzikālo mantojumu aizvien pieauga un nostiprinājās.

Pirmā ansambļa vadītāja bija Ilona Jostiņa, kopš pašiem pirmsākumiem ansamblī dziedājušas un joprojām dzied Dace Tindenovska, Gunta Kiršteine, Mārīte Krastiņa.

Kopš ansambļa dibināšanas tā ilggadējā dalībniece Inese Sproģe svarīgākos faktus un notikumus pierakstījusi īpašā «Laulas» kladītē, kas tagad glabājas pie Guntas un tiek papildināta. Tajā daudz lasāms par ansambļa vēsturi, dalībniekiem, koncertiem un pasākumiem, kā arī par ansambļa kopīgiem piedzīvojumiem, saviesīgo dzīvi un savstarpējo sadraudzību, kam ir būtiska loma katra kolektīva darbībā, kā piemēram, kopīgas ekskursijas, svētku atzīmēšana, teātru apmeklējumi, pirtošanās. Pārlapojot klades un fotoalbumu lapaspuses, redzam nozīmīgākos notikumus ansambļa muzicēšanā: dalība folkloras kustībā «Baltica», ikgadējie Lībiešu svētki Mazirbē, daudzi jo daudzi ar lībiešu kopienu un folkloras tematiku saistīti pasākumi gan pagasta un novada, gan Kurzemes un visas Latvijas mērogā. Īpaši jāizceļ ansambļa piedalīšanās starptautiskajā folkloras festivālā Slovākijā. Taču tepat mājās — grūti iedomāties kultūras notikumu Kolkā, kuru ar savu dalību un dziesmām nebūtu kuplinājusi «Laula».

Sūtām siltus sveicienus bijušajām ansambļa dalībniecēm — Anitai Loginai, Dainai Zandbergai, Zandai Veidei, Marikai Gološinskai, Marikai Rušiņai, Inesei Ūdrei, Aijai Valciņai, Ievai Lorencei, Antrai Laukšteinei, Evitai Ernštreitei, Kristīnai Vaļiniecei, Airai Rūmniecei, Inesei Sproģei, Intai Eltmanei, Evelīnai Feldentālei, Elizabetei Feldentālei, Sintijai Mārtiņsonei.

Īpaša pateicība par sadarbību gadu gaitā Zojai un Edgaram Sīļiem, Baibai Šuvcānei, Mārītei Zandbergai, Lijai Dunskai, Inorai Sproģei, Aldim Pinkenam, Maijai Rērihai, Lilitai Kalnājai, Regīnai Rūmniecei, Dženetai Marinskai, Viesturam Ķierpem, Jānim Dambītim, Ievai Ernštreitei, Valtam Ernštreitam, Staltu ģimenei, kā arī Līvu savienībai (Līvõd īt), Līvu Savienības Kolkas nodaļai, SIA «Kolkasrags», Kolkas pamatskolai, Kolkas Lībiešu saieta namam, Kolkas ev. lut. draudzei un Kolkas katoļu draudzei, ansamblim «Līvlist» un visiem, visiem, ar ko mūsu ceļi krustojušies šo 20 gadu laikā!

 

Ansambļa vadītāja Dzintra Tauniņa un dalībniece Iveta Bordjuga

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Laulai — 20!

Atslēgvārdi
Kolka, mūzika
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com