Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lauku ceļotājs aicina piedalīties 7 Latvijas valstiskuma ceļu veidošanā 01.07.2016. plkst. 08.49

Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» ir uzsākusi jaunu projektu «7 Latvijas valstiskuma ceļi Latvijas izzināšanai un apceļošanai», kas paredz izveidot Latvijas kultūras mantojuma attīstības ceļus kā tūrisma maršrutus un veicināt Latvijas apceļošanu, simtgades svētku svinēšanu un Latvijas vēstures un kultūras mantojuma izzināšanu.

«Lauku ceļotājs» plāno, ka tie būs Latvijas tūrisma ceļi arī pēc lielajiem svētkiem. Lai ceļošana būtu aizraujošāka, «Lauku ceļotājs» aicina arī visus dalīties ar stāstiem, kas vēsta par  apkaimes objektiem, vietām, cilvēkiem, kas interesanti un nozīmīgi Latvijas vēstures un kultūras mantojumam.

Ceturtais no visiem ceļiem būs Līvu ceļš: Ventspils – Dundaga – Roja – Bērzciems – Engure – Ragaciems – Kauguri – Rīga – Carnikava – Skulte – Liepupe – Salacgrīva. Ceļa vēsture saistīta ar Latvijas pamatiedzīvotājiem līviem (lībiešiem), kas senatnē dzīvoja gan Ziemeļkurzemē, gan Vidzemē (Daugavas lejtecē, Gaujas baseinā un Rīgas jūras līča piekrastē). Līvu mantojuma iepazīšanai jādodas uz Lībiešu tautas namu, lībiešu ciemiem, Turaidas muzejrezervātu, Staiceles lībiešu muzeju «Pivalind»...

No mūsu novada ceļā plāno iekļaut Lībiešu krastu ar vecajiem lībiešu ciemiem (Sīkraga un Košraga apbūve), Zilos kalnus ar Šlīteres bāku, Kolkasragu ar atsauci uz vēsturisko Mērvalas akmeni Zviedrijā, Kolkas lībiešu muzeju, Dundagas pili, pieminekli «Krokodils» un Valpenes akmeņu piramīdu.

«Lauku ceļotājs» aicina iesūtīt visus stāstus un pieteikt objektus vai saimniecības, kas saistīti ar kādu no 7 ceļiem, brīvā formā ar vai bez foto uz e-pastu lauku@celotajs.lv  ar atsauksmi «Valstiskuma ceļu stāsti».

Visu rakstu lasiet http://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/583

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com