Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lauku ceļotāja seminārs «Kas dara pievilcīgus un atšķirīgus etnogrāfiskos novadus» 14.11.2019. plkst. 10.04

9. decembrī Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» ielūdz  uz semināru «Kas dara pievilcīgus un atšķirīgus etnogrāfiskos novadus» un kultūras zīmes «Latviskais mantojums» pasniegšanu 2019. gada saņēmējiem. Seminārs notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Pēc īsa ieskata gada kopējos notikumos lauku tūrismā, diskutējot par tendencēm un vajadzībām, šogad par to, cik svarīgi ir etnogrāfiskiem novadiem iegūt vai uzturēt savu identitāti – atšķirīgu un iekļaujošu Latvijas kultūras ainā un kāpēc tas ir svarīgi tūrismā. Tiks runāts par divu kultūras telpu paveikto un vēl darāmo – sutiem un lībiešiem, šoreiz rādot tos kā piemēru citiem – malēniešiem, sēļiem, ventiņiem, latgaļiem.... Kā lībiešu ceļš uz Nacionālo nemateriālā Kultūras mantojuma sarakstu, un, tiecoties uz UNESCO atzīšanu, ietekmējis to identitāti un «mājas darbu» sarakstu. Ko mēs visi kopā un katrs atsevišķi varam darīt, lai caur kopīgu mērķi, veidotu savu kultūru kā dzīvu un pieejamu, uz nākotni vērstu. Pirmais mēģinājums ar «Mājas kafejnīcu dienām» – vai tās dod cerēto pienesumu novadu iedzīvotāju saliedēšanā, tūristu piesaistē, rādot patiesi īsto un nenopērkamo ikdienā?

Šī gada «Latviskā mantojuma» pretendenti – tik dažādi un mūsdienīgi, lai ļauj mums lepoties ar mūsu tautas mantojuma daudzpusību un pieejamību. Un, lai mājās ceptā kūka ar Latvijas aromātisko ābolu sidru, atgādina par mūsu pašu tradīcijām un latvisko garšu svētku reizē.

Programma pielikumā.

Pieteikšanās līdz 2. decembrim rakstot uz e-pastu ruta@celotajs.lv vai pa tālr. +371 26433316.

Semināra organizatori: LLTA «Lauku ceļotājs» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Logotips

 

Seminārs tiek organizēts un līdzfinansēts Igaunijas-Latvijas programmas no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis» .

Šī vietne atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Semināra programma
Atslēgvārdi
UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com