Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Latvijas valsts svētku pasākumi Dundagā 01.11.2021. plkst. 10.42

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,
vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku –
Tu esi Latvija!

(Ojārs Vācietis)

11. novembrī – Lāčplēša diena

Godinot Lāčplēša dienu – Latvijas Brīvības cīņas un uzvaru pār Bermonta armiju, Dundagas Kultūras pils aicina dundadzniekus 11. novembrī savās mājā iedegt sveces, pieminēt valsts brīvības cīņās kritušos kareivjus un klausīties šai dienai veltītos koncertus radio, televīzijā un tiešsaistē. Dodoties pastaigā pa Dundagu, izvēlieties pastaigu maršrutu garām laukumam pie pils, kur jau ierastajā vietā būs ierīkots īpaši valsts svētkiem radīts vides objekts un būs iespējams nolikt svecītes. Aicinām iedzīvotājus svētkus atzīmēt atbildīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tādējādi saudzējot savu un līdzcilvēku veselību.

18. novembrī – Latvijas Republikas proklamēšanas diena

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas koncerts ir atcelts.

No 18. novembra līdz 15. janvārim Dundagas pilī būs apskatāma, iepriekš plānotā un mājsēdes dēļ pārceltā, mākslinieces Ingas Salmiņas izstāde «Stikla skaņas». Izstādē redzamie darbi tapuši stikla kausēšanas darbnīcā «Stikls no Līvāniem». Darbnīca izveidota laikā, kad tika likvidēta Līvānu Stikla rūpnīca, bet līvānieši negribēja zaudēt stikla apstrādes un izgatavošanas tradīcijas. Tā Līvānos, atklājot aizvien jaunas stikla izmantošanas un apstrādes iespējas, top jauni darbi. Izstādi, atbilstoši «zaļā režīma» prasībām varēs aplūkot pils darba laikā. Ieeja pilī tikai uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanu un personu apliecinošu dokumentu.

Apmeklējums ir bez maksas.

27. novembrī plkst. 14.00 Dundagas pilī notiks Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde «Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi»

 

Dzejniekam Aleksandram Čakam šogad, 27. oktobrī, apritēja 120. gadskārta. Viņš savā dzejā ir pašpuika, pilsētas dienderis, kauslis un mīlnieks ar atvērtu sirdi. Godinot un izzinot dzejnieka daiļradi, aicinām 27. oktobrī plkst. 14.00 Dundagas pilī baudīt dzejnieka mīlas liriku aktiera Mārtiņa Vilsona izpildījumā.

Veidojot izrādi, Mārtiņš Vilsons no vairākiem dzejas krājumiem, izraudzījies tās dzejas līnijas, kas gluži kā dzīvē, tā vai citādi, visas sakņojas mīlestībā. Bet pati Viņa vai Dārgā, kuras dēļ «es par ēzeli ietu uz Tibetu», uz skatuves nemaz neparādās, paliek vien Dzejnieka sapņos, nojausmās, ilgās. Kā nepiepildāmais, kā zvaigzne. Mārtiņš saka: «Vēlos skatītājus aizvest prom no steigas un ikdienības. Rosināt padomāt par laiku, par vērtībām, par mīlestības un savstarpējās cieņas nozīmi. Čaka 120. jubilejas gadā, vēlos akcentēt Čaka pienesumu latviešu mīlestības lirikā. Esmu drošs, dzejas izrāde «Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi» atklās ne tikai Čaku kā mīlestības dzejnieku, bet jūtīgu vārda meistaru, kas dzejā ielicis savus pārdzīvojumus un dzīves pieredzi. Esmu izvēlējies to dzeju, kas rezonē manī pašā.»

Dzejas izrāde notiks «zaļajā režīmā», uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Izrādes laikā jālieto sejas maska. Rīko: Dundagas Kultūras pils. Biļetes cena 5 €. Biļešu iegāde Dundagas pilī, tālrunis personalizētai biļešu iepriekšpārdošanai: 29141121.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com