Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Latvijas Pašvaldību savienības 25. kongresā 03.06.2014. plkst. 15.41

30. V Aizkrauklē notikušajā LPS kongresā piedalījās arī mūsu pašvaldības vadītājs Gunārs Laicāns. Vārds domes priekšsēdētājam.

«Esmu piedalījies lielākajā daļā LPS kongresu. Šī kongresa tēma bija «Konkurētspējīga ekonomika — Latvijas nākotne». Tā kā pērn augustā notika iepriekšējais kongress, tad šoreiz galvenais bija nevis izstrādāt jaunas rezolūcijas, bet aktualizēt iepriekšējos kongresos pieņemtās. Lai tās ieviestu, vajag laiku. Citreiz tas ir pusgads, citreiz gads un vēl vairāk. Šoreiz pieņēma  tikai divus dokumentus: rezolūciju «Par priekšlikumiem politisko partiju priekšvēlēšanu programmām» un Latvijas Pašvaldību savienības vadlīnijas.

Kongresā piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, vides aizsardzības un reģionālās attīstības  ministrs Romāns Naudiņš, labklājības ministrs Uldis Augulis un pašvaldību vadītāji.

Kongresā sprieda par iedzīvotāju pasivitāti nupat notikušajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, un delegāti rosināja nākamās EP vēlēšanas rīkot reizē ar pašvaldību vēlēšanām, tātad reizi piecos gados. Tā ietaupītos budžeta līdzekļi un palielinātos vēlētāju skaits. To ierakstīja rezolūcijā, un politiskās partijas ir aicinātas pie tā strādāt.

Valsts prezidents norādīja, ka nepiedodami ilgi aizkavējusies likuma izstrāde par pašvaldību izlīdzināšanas fondu. Ļoti vērtīgu ideju izteica vides aizsardzības un reģionālās attīstības  ministrs R. Naudiņš — no pieciem vēlēšanu apgabaliem pāriet uz deviņiem. Pašlaik no visas Kurzemes Saeimā ievēl tikai 8 deputātus. Tāpat būtisks ir priekšlikums atjaunot Valsts investīciju programmu. Tas būtu svarīgi daudzām pašvaldībām, īpaši, lai veicinātu uzņēmējdarbību.

 LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis norādīja, ka jāmazina birokrātijas slogs. Šo tēzi iekļāva arī jaunajās vadlīnijās. Birokrātija balstās uz neuzticību, bet tā savukārt «nograuj visu pamatu». Dažādi Ministru kabineta noteikumi apgrūtina arī mūsu pašvaldības darbu.

R. Naudiņam daudz jautā, vai drīzumā sagaidāma administratīvi teritoriālās reformas otrā kārta. Ministrs to noliedz: nav nekādu slepenu plānu, vismaz līdz 2017. gadam nekas tāds nav paredzams. Ministrijas sagatavotajā likumprojektā piedāvātas iespējas brīvprātīgi kādām pašvaldībām apvienoties. Ir pilnīgi skaidrs: ja Dundagu pievienotu Talsiem, mēs ļoti zaudētu, taču šādu ieceru nav».

Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pašvaldība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com