Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Lapsu sargi» no Dundagas aicina aizliegt zvēraudzēšanu 12.10.2020. plkst. 08.10

8. oktobrī Dundagā viesojās unikālas dzīvnieku aizstāvības akcijas «Lapsu tūres» vēstnesis Rūdis. Dundaga ir viena no pirmajām pieturām 55 pilsētu un ciemu maršrutā, kurā no 5. līdz 19. oktobrim Latvijas iedzīvotāji uzņems akcijas vēstnesi — plīša lapsēnu, pievienojoties kopīgam Latvijas sabiedrības aicinājumam aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

Lapsēns Rūdis «Lapsu tūrē» Dundagā ieradās pie interešu izglītības skolotājas Leldes Iesalnieces. Leldes ģimenes jaunākā atvase izrādīja vislielāko pieķeršanos Rūdim un ar grūtībām spēja lapsēnu palaist uz satikšanos ar nākamo «lapsas sargu» Ventspilī. Lapsēns Dundagā iepazina arī Leldes ģimenes mīluļus – kaķi Šupu, kuram kažociņš tikpat ruds kā Rūdim, un suni Roko, kuru ģimene paņēmusi no dzīvnieku patversmes. Rūdis kopā ar «lapsu sargiem» devās ekskursijā pa Dundagu — redzēja 203 m augsto Dundagas televīzijas torni un Dundagas pili, tās iekšpagalmu un burvīgo strūklaku. Ekskursijas laikā Rūdis satika divas dundadznieces — aktīvas meitenes, kuras atbalsta «Lapsu tūri».

Lelde pauž savu motivāciju dalībai dzīvnieku aizstāvības akcijā: «Es neizprotu nepieciešamību pēc kažokādām, ja mūsdienās ir iespēja izmantot citus materiālus. Saprotu, ka vēsturiski kažokādas izmantoja, lai pasargātos no bargiem klimatiskajiem apstākļiem, bet mēs dzīvojam 21. gadsimtā.»

«Esam gandarīti par Kurzemes iedzīvotāju atsaucību un entuziasmu «Lapsu tūres» uzņemšanā! Pateicoties viņiem, plaši izskanēs Latvijas iedzīvotāju kopīgais aicinājums pēc nežēlīgās kažokādu industrijas aizlieguma. Priecājamies, ka cilvēkus no visdažādākajiem dzīvesgājumiem vieno vēlme palīdzēt dzīvniekiem», stāsta «Lapsu tūres» koordinatore, «Dzīvnieku brīvības» pārstāve Beāte Orlova.

«Lapsu tūre» ir sabiedriska foto akcija kažokādu industrijā izmantoto dzīvnieku aizstāvībai. Tās pamatā ir stāsts par pieciem lapsēniem, kuri plīša veidolā brīvprātīgo dalībnieku jeb «lapsu sargu» rokās apceļo Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali un Sēliju, parādot, ka visa Latvija iestājas par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu. «Lapsu sargi» ceļojošās lapsas nodod cits citam iepriekš saskaņotā maršrutā. Katrs no viņiem pavadīs vienu dienu ar kādu no lapsēniem, to iemūžinot kopīgā «Lapsu tūres» foto stāstā.

Kažokzvēru audzēšana aizliegta jau vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Norvēģijā, Vācijā, Beļģijā, Čehijā, Horvātijā, Slovākijā un citās. 

Lapsu un viņu sargu piedzīvojumiem iespējams sekot līdzi Instagram profilā @lapsuture.

Beāte Orlova

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
«Lapsu tūres» vēstnesis Rūdis Dundagā

Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com