Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izmaksā vienotā platību maksājuma avansu 15.10.2021. plkst. 12.27

16. oktobrī Lauku atbalsta dienests sāk izmaksāt vienotā platību maksājuma (VPM) un bioloģiskā maksājuma avansu – lauksaimnieki savos kontos maksājumus saņems no 18.oktobra.

Vienotā platību maksājuma avansu pirmajā dienā saņems ļoti liels klientu skaits – aptuveni 40,7 tūkstoši lauksaimnieku, kopējā izmaksātā summa būs  98 miljoni eiro. 3244 klienti saņems bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu.

Oktobrī platību maksājumos tiks izmaksāti 124,5 miljoni eiro, no tiem 105 miljoni būs plātību maksājuma avanss, pārējais - bioloģiskā maksājuma avanss. Plašāka informācija par likmēm un izmaksu grafiku skatāma dienesta mājaslapā sadaļā «Platību maksājumi — Atbalsta likmes un izmaksu grafiks».

Platību maksājuma avansā izmaksās 70 procentus un lauksaimnieki saņem 65,1 eiro par hektāru. Bioloģiskās lauksaimniecības avansa ir 85 procentu liels, likme (ņemot vērā to, kādi kultūraugi tiek audzēti) ir no 97 līdz 485 eiro par hektāru.

Platību gala maksājumu, zaļināšanas, maksājumu, brīvprātīgi saistīto atbalstu par slaucamām govīm, par dārzeņiem, par augļiem un ogām, par aitām un kazām, mazo lauksaimnieku shēmas un citus maksājumus klienti saņems šā gada decembrī.

Lauku atbalsta dienests atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms ieturēs izmaksāto aizdevumi.

 

Lauku atbalsta dienesta Sabiedrisko attiecību daļa

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com