Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Labinieku ekskursija 16.02.2018. plkst. 08.44

6. februārī Labinieku ekskursijā devās Kolkas pamatskolas skolēni, kas 1. semestrī ieguvuši labas un teicamas atzīmes un trīs katras klases skolēni, kuri sakrājuši visvairāk punktus par sabiedrisko aktivitāti.

Ekskursijas mācību mērķis bija apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu, lai iepazītos ar daudzveidīgiem zoodārza iemītniekiem un apmeklēt interaktīvo izstādi «Grāmata Latvijā» Nacionālajā bibliotēkā.

Ceļā uz Rīgu bērni veiksmīgi atminēja krustvārdu mīklu par Latvijā mītošiem dzīvniekiem. Vienīgais dzīvnieks, kuru neizdevās atpazīt, bija sermulis.

Rīga mūs, jūrmalniekus, pārsteidza ar mīnus 7 grādiem, taču dzīvniekiem šādi laika apstākļi nemaz netraucē un pirmo zoodārzā ieraudzījām roņu ģimeni, kas laiski peldējās savā baseinā. Mūsu gide — nodarbības vadītāja pastāstīja par roņu nodrošinājumu pret aukstumu, iedeva katram bērnam kādu, ar dzīvniekiem saistītu lietu — spalvu vai fotoattēlu un lika atrast otru pāri.

Paveikuši pirmo uzdevumu, devāmies ekskursijā pa zoodārzu. Sastapām kamieļus, vientuļās bites iemigušas savā mājā, pūces un pat tīģeri, arī šos zvērus netraucē sniegs un ziemas aukstums. Tomēr mēs gan priecājāmies par iespēju sasildīties flamingo, terārijā, tropu un žirafu mītnēs. Gide stāstu par dzīvniekiem noslēdza ar uzdevumu — no dzīvnieku un augu nosaukumiem izveidot savstarpēji saistītas sistēmas, parādot, ka ikviens uz zemes tauriņš, kukainis, dzīvnieks vai augs sadzīvo ar citiem un viens bez otra nevar iztikt.

Pēc zoodārza devāmies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Izstāde Grāmata Latvijā veidota no četrām daļām — Vēsture, Gars, Vara un Maņas. Prieks, ka vārds «izstāde» zaudējis savu seno, garlaicīgo jēgu, jo mūsdienās izstādēs var visu sataustīt, sajust, izbaudīt ne tikai ar acīm, pat sasmaržot. Blakus telpā katrs varēja pamēģināt darboties «Melnās mākslas darbnīcā» un, izmantojot spiestuves tehnikas, izveidot savu pasta kartīti. Pa ceļam uz autobusu vēl paspējām aplūkot filmas «Nameja gredzens» aktieru tērpus.

Paldies šoferītim Edgaram par silto autobusu un veiksmīgo ceļojumu uz mūsu galvaspilsētu!

Attēlu galerija: http://dra.lv/gU9yJU

Antra Laukšteine

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Labinieku ekskursija

Atslēgvārdi
skola, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com