Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Labiekārto stāvlaukumu Kolkā 01.08.2018. plkst. 10.38

Uzsākti darbi projektā  «Dabu un vidi saudzējoša tūrisma veicināšana Kolkas piekrastē», kas apstiprināts  Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansētās Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gadam pasākuma «Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana» projektu konkursā.

Projekta mērķis ir saglabāt dabas vērtības un vides resursus Kolkas piekrastē, izveidojot informatīvo un videi draudzīga dabas tūrisma infrastruktūru Kolkā. Projektā labiekārtos stāvlaukumu Kolkā netālu no Kolkas evaņģēliski luteriskās baznīcas.

Kolkas apkārtnē un piekrastē aizvien pastāvīgi pieaug apmeklētāju skaits, bet nepietiekamās tūrisma infrastruktūras dēļ lielā apmeklētāju plūsma veicina piekrastes teritorijas degradāciju un piesārņojumu, radot nopietnus draudus dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Lai saglabātu Slīteres Nacionālā parka vērtības, Dabas aizsardzības pārvalde novada teritorijā jau ir ieguldījusi daudz darba, lai dabas tūrismu padarītu pieejamāku un patīkamu apmeklētājiem.

Projektā  labiekārtos laukumu, izveidojot tur dabas tūrismam piemērotu infrastruktūru. Laukumā izbūvēs bruģa segumu, apgaismojumu, elektrības un ūdensapgādes infrastruktūru. Laukums izplānos tā, lai nodrošinātu stāvvietas gan vieglajām automašīnām, gan autobusiem un kemperu auto.  Tāpat laukumā būs pieejama ūdens ņemšanas vieta, pie ēkas izbūvēta nojume, zem kuras izveidotas atpūtas vietas ar galdiem un soliem, teritorijā izbūvēs arī infrastruktūru bezmaksas bezvadu interneta nodrošināšanai šajā vietā.  Pie ēkas uzstādīs informācijas stendus, kur būs pieejama aktuālā tūrisma informācija par Kolku, Kolkas piekrasti un Dundagas novadu, kā arī informācija par dabas aizsardzību un dabas tūrismu.

Projekta «Dabu un vidi saudzējoša tūrisma veicināšana Kolkas piekrastē» (projekta nr. 16-08-FL04-F043.0202-000001) kopējās izmaksas ir 208481,37 €, no kurām 161999,96 € ir pieejams kā publiskais finansējums no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda. Projektu paredzēts īstenot līdz 2018. gada beigām. Darbus veic SIA «Pretpils».

Inguna Pekmane,                   
sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com