Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kurzemes bibliotekāru vasaras saiets «Krāsainā novadpētniecība» 02.08.2021. plkst. 17.30

28. jūlijā klātienē un 29. jūlijā tiešsaistē notika Latvijas Bibliotekāru biedrības un Kuldīgas Galvenās bibliotēkas organizētais Kurzemes bibliotekāru vasaras saiets «Krāsainā novadpētniecība». Saieta norisi atbalsta Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Valsts kultūrkapitāla fonds, Erasmus+ un Kuldīgas novada pašvaldība. No Dundagas bibliotēkas saietā piedalījās Ruta Emerberga.

Nereti novadpētniecība tiek uzskatīta par garlaicīgu, monotonu nodarbi, bet vai tā ir? Kuldīgas Galvenā bibliotēka vēlējās pierādīt pretējo – izmantojot radošu pieeju, iespējams radīt jaunus un interesantus piedāvājumus bibliotēkās novadpētniecības krājuma izzināšanai un izmantošanai.

Pirmajā dienā klātienes praktiskajās nodarbībās kopā ar Kuldīgas Galvenās bibliotēkas darbiniekiem izstaigājām 2 maršrutus – «Ūdens Kuldīgā» un «Kuldīga mākslinieka acīm», vienu no grupām nedaudz pievīla pašas tehnoloģijas, proti, internets negribēja īsti piedalīties kopējā pastaigā, bet Kuldīgas kolēģi bija ļoti zinoši pavadoņi. Otra praktiskā nodarbība mums bija kopā ar Imanta Ziedoņa fonda «Viegli» izglītības iniciatīvu «Ziedoņa klase», kur grāmatu «Blēņas un pasakas» lasījām caur izlaušanās spēlēm.

Savukārt tiešsaistes saieta dienā pieredzē dalījās novadpētniecības speciālisti gan no Kurzemes, gan Jelgavas, ar savu pieredzes stāstu dalījās arī Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.

Paldies Kuldīgas kolēģiem par uzņemšanu! Un bija tiešām patiess prieks klātienē satikties un brīvbrīžos sarunāties pie smaržīgas kafijas tases!

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com