Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kurzemē sāk novērtēt individuālās vajadzības bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un izstrādā atbalsta plānus 05.12.2016. plkst. 11.06

Projektā «Kurzeme visiem» novembra beigās sākts novērtēt Kurzemes reģionā dzīvojošo bērnu, kuriem ir  funkcionāli traucējumi, individuālās vajadzības un izstrādāt atbalsta plānus, lai noteiktu un ieteiktu bērnam un viņa ģimenei visatbilstošākos sociālos pakalpojumus.

Kurzeme visiem logotipu rinda

Bērnu individuālās vajadzības izvērtē piesaistītu speciālistu komanda, kuru veido sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits un, ja vajag, arī fizioterapeits. Pēc vajadzību novērtēšanas rezultātiem, katram bērnam sagatavo individuālu atbalsta plānu ar konkrētiem ieteikumiem  gan paša bērna, gan viņa vecāku dzīves kvalitātes uzlabošanai. Projektā  bez maksas bērniem un viņu vecākiem sniedz šādus pakalpojumus:

  • bērnam (līdz 17 gadiem ieskaitot)  — četrus no atbalsta plānā ieteiktajiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, katru no tiem ne vairāk kā 10 reizes;
  • vecākiem — divus no šādiem atbalsta plānā ieteiktajiem pakalpojumiem, katru no tiem ne vairāk kā 10 reizes: psihologa, rehabilitologa pakalpojumus, fizioterapiju, dalību izglītojošās atbalsta grupās.


Kopumā Kurzemē paredzēts novērtēt 416 bērnu vajadzības un izstrādāt individuālus atbalsta plānus. Pašlaik speciālisti sākuši tās novērtēt bērniem, kurus viņu likumiskie pārstāvji jau pieteikuši. Taču ieinteresētās ģimenes joprojām aicinām pieteikties individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plānu izstrādei, iesniedzot iesniegumu pašvaldības Sociālajā dienestā.

Projektu «Kurzeme visiem» īstenos Kurzemē līdz 2022. gadam kā daļu no Latvijā notiekošā deinstitucionalizācijas procesa, kura būtība ir  radīt tādu ilglaicīgu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un pēc iespējas vairāk samazina ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs esošo personu skaitu.  

Papildinformācijai aicinām sazināties ar projekta «Kurzeme visiem» vadītāju Ingu Kalniņu, tālr. 27008743, inga.kalnina@kurzemesregions.lv

 

Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste
inese.silina@kurzemesregions.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
palīdzība, Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com