Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kurzemē izvērtē personu ar īpašām vajadzībām individuālās vajadzības un izstrādā atbalsta plānus 23.01.2017. plkst. 14.17

Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar visām Kurzemes pašvaldībām, bērnu namiem un valsts sociālās aprūpes centru «Kurzeme» īsteno projektu «Kurzeme visiem», lai palielinātu Kurzemes reģionā ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Kurzeme visiem logotipu rinda

Projektā jau no pagājušā gada septembra pakāpeniski ir uzsākts un patlaban turpina izvērtēt individuālās vajadzības un izstrādāt atbalsta plānus Kurzemē dzīvojošo personām ar īpašām vajadzībām — ģimenēs dzīvojošiem bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, sociālās aprūpes centros dzīvojošiem bērniem un pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Kopumā Kurzemē plānots izvērtēt individuālās vajadzības un izstrādāt atbalsta plānus 956 personām. Līdz 2016. gada beigām ir izvērtētas 211 personas un izstrādāti atbalsta plāni 97 personām.

Izvērtējot vajadzības un izstrādājot atbalsta plānus, iegūto informāciju un esošās stāvokļa analīzi pašvaldībās izmantos plānojot, kā Kurzemes reģionā uzlabot sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu pieejamību. Piedāvātos risinājumus iekļaus Kurzemes reģiona deinstitucionalizācijas plānā 2017.–2020. gadam.

Kurzemes reģiona deinstitucionalizācijas plānā iekļautos risinājumus izmantos par pamatu, piešķirot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu sociālo pakalpojumu infrastruktūras pilnveidei un izveidei Kurzemē, piemēram, ēku remontam, aprīkojumam, tehnikai...

Projekta «Kurzeme visiem» īstenošanu līdz 2022. gadam līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds (85%) un Latvijas valsts (15%). Līdzīgus projektus īsteno arī pārējos Latvijas plānošanas reģionos, un to kopējais mērķis ir radīt Latvijā tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un maksimāli samazina ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs esošo personu skaitu.

Lai saņemtu papildu informāciju, aicinām sazināties ar projekta «Kurzeme visiem» vadītāju Ingu Kalniņu, tālr. 27008743, inga.kalnina@kurzemesregions.lv.

Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste,
inese.silina@kurzemesregions.lv


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
palīdzība, Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com