Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas ūdenstorņa rezervuāra remonts 17.08.2017. plkst. 17.26

Kolkas ūdenstornis ir Kolkas ciema ūdensapgādes sistēmas galvenais ūdens uzkrāšanas rezervuārs, kas nodrošina stabilu ūdens daudzumu ciemam un ūdens padeves spiedienu 1,9 bar. Ūdenstornis celts 1950. gadā, tā augstums ir  22,6 m, tvertnes darba tilpums ir 40 m3.

Tā kā ūdenstorņa tvertne jeb rezervuārs ir no metāla, tas pakļauts nemitīgai korozijas iedarbībai. Lai aizsargātu rezervuāra pamatni, 2009. gadā tika ieklāts aizsargslānis, kas šobrīd jau ir nolietojies un stipri bojāts, kā rezultātā ūdens iekļūst starp aizsargapvalku un rezervuāra pamatni, pastiprināti veidojot koroziju. Šis defekts tika konstatēts jau 2015. gadā, taču dažādu iemeslu dēļ ūdenstorņa remontdarbi no jauna tika atlikti. Taču ilgstoši šāda situācija nav pieļaujama un steidzami bija jāveic remonts, jo tālākas korozijas gadījumā rezervuāra pamatne varētu tikt pilnībā bojāta, un rezultātā Kolkas ciems paliktu bez ūdensapgādes. Tādā gadījumā rezervuāra remonta vai pat nomaiņas izmaksas būtu nesalīdzināmi augstas.

Tika rasts risinājums pašreizējā aizsargslāņa defekta novēršanai, ieklājot butilgumijas membrānu. Pārklājot ūdenstorņa rezervuāru, membrāna kalpos par jaunu aizsargslāni un tvertne netiks pakļauta turpmākai korozijai. Novēršot koroziju, tiks maksimāli samazināts papildus ūdens piesārņojums ūdenstornī, uzlabojot ciema ūdens kvalitāti.

 

Ivo Bordjugs,
SIA «Kolkas ūdens»” valdes loceklis

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
Kolka, ūdens
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com