Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas Lībiešu saieta nams ir Latvijas Būvniecības gada balvas laureāts 08.03.2019. plkst. 14.47

Svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma pasniegti apbalvojumi lielākajā un ievērojamākajā būvniecības objektu konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balva». Sīvā konkurencē starp 143 pieteikumiem desmit nominācijās, godpilno 3. vietu nominācijā «Koka būve» saņēma Talsu novada uzņēmums SIA «Pretpils» par ēkas «Pastnieki» un palīgēkas pārbūvi, kā arī teritorijas labiekārtošanu Kolkas pagastā.

««Pastnieku» ēkas pārbūvi Kolkā uzsākām pagājušā gada rudenī, palīdzot tai tapt par daudzfunkcionālu Lībiešu saieta namu. Lai varētu īstenot jauniecerētā nama funkcijas, veicām iepriekšējās ēkas demontāžu, lai namu būvētu no jauna. Apjomīgās pārbūves rezultātā radījām plašākas un gaišākas telpas, kā arī labiekārtojot teritoriju, izveidojām plašu iekšpagalmu. Galvenais būvniecības materiāls šajā objektā bija vietējais materiāls — koks. Tas izmantots ne tikai nesošo konstrukciju izbūvē, bet arī fasādes apdarē, jumta segumā, no koka izgatavoti logi un durvis, kā arī pārējie būvniecībā izmantotie materiāli lielākoties ir no koka vai koksni saturoši. Ir milzīgs gandarījums par visas mūsu komandas — mūsu pašu darbinieku, apakšuzņēmēju, pasūtītāja, arhitektu un būvuzrauga — kopējo profesionālo veikumu, kas augstu novērtēts arī no nozares profesionāļu puses valsts mērogā,» pēc apbalvojuma saņemšanas uz padarīto atskatās SIA «Pretpils» būvdarbu vadītājs Māris Rorbahs.

«Latvijas Būvniecības Gada balva» 3. vietas ieguvēja — ēkas «Pastnieki» un palīgēkas pārbūves, teritorijas labiekārtošanas — pasūtītājs bija Dundagas novada pašvaldība, projektēja SIA «REMM», būvniecības darbus veica SIA «Pretpils», sadarbojoties ar apakšuzņēmējiem SIA «Prestons», SIA «Sanmeistars», SIA «Elfa», SIA «AE Lux, būvuzraudzību veica Andris Girniuss, SIA «AG&CO».

Konkursu «Latvijas Būvniecības gada balva 2018» organizē nevalstiskā organizācija biedrība Building Design and Construction Council, izvērtējot būves un objektus, kuri nodoti ekspluatācijā 2018. gadā. Pieteikumi aptver visu iespējamo objektu tipoloģiju un ir sadalīti 10 nominācijās. Turklāt Latvijas būvniecības uzņēmumi bijuši aktīvi ne tikai pašu mājās, bet arī ārzemēs, vērtējamo objektu diapazonu paplašinot ārpus mūsu valsts robežām.

Nominācijā «Koka būve», kurā pieteikta ēka «Pastnieki», šogad bijusi liela konkurence — tur sacentās gan pasīvās privātmājas, gan sabiedriskas ēkas, gan gājēju pastaigu takas, kā arī inženiertehniski objekti — skatu torņi, no jauna izbūvētas estrādes un latviešu būvnieku rokām radītas būves Zviedrijā.

 

Zane Rorbaha

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
Kolka, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com