Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas Lībiešu saieta nama atklāšana 08.03.2019. plkst. 10.57

Sestdien, 9. martā, atklās Kolkas Lībiešu saieta namu.

Lībiešu saieta nams Kolkas «Pastniekos» ir izveidojies trīs nozīmīgos Eiropas savienības finansētos projektos ar pašvaldības līdzdalību.

Īstenojot projektu «Kolkas lībiskā un zemūdens mantojuma sinerģija ar vēstures un kultūras tūrisma apriti» (projekta nr. 16-08-FL04-F043.0203-000001),  2018. gada 27.jūnijā ir noslēgušies «Pastnieku» ēkas pārbūves darbi, izveidojot daudzfunkcionālu Lībiešu saieta namu un zemūdens mantojuma eksponēšanas vietu.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1 projektā «Ziemeļkurzemes kultūrvēsturis­kā un dabas mantojuma sagla­bāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība» (projekta nr. 5.5.1.0/17/I/003) Lībiešu saieta namā ir iekārtota ekspozīciju zāle un tūrisma informācijas punkts, konferenču zāle  ar mūsdienīgu aprīkojumu, palīgtelpas un darba telpas.

Trešais projekts, ar kura palīdzību tapis Lībiešu saieta nams, ir  «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis «UNESCO-tūrisms»».  Īstenojot projektu tapuši vairāki tūrisma materiāli, izstrādāts vienota stila zīmols, iesniegts pieteikums lībiešu valodas iekļaušanai UNESCO kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā un citas aktivitātes lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, popularizēšanai un attīstībai. Tika iegādāts Lībiešu saieta nama tehniskais aprīkojums tā pakalpojumu nodrošināšanai, kā arī iegādāti un izveidoti iekštelpu un ārtelpu eksponāti.

Pateicoties šiem projektiem, ir radīta brīnišķīga, jauna vieta, kur kopdarbosies Dundagas novada pašvaldība, Līvu (lībiešu) savienības «Līvõd īt» Kolkas nodaļa un biedrība «Domesnes». Saieta nams ir vieta, kur ikviens ir aicināts iegriezties, lai gūtu ieskatu lībiešu kultūrā, jūras atdoto priekšmetu izpētē, saņemtu tūrisma informāciju, apskatītu mainīgās izstādes, piedalītos pasākumos vai vienkārši brīvā brīdī pabūtu šeit, atpūstos no steigas un iepazītos ar namā pieejamajiem materiāliem par lībiešu kultūrvēsturi un mūsu novadu. Lībiešu saieta namā būs ekspozīcija par dzīvi piekrastē, notiks vakarēšanas un pamazām arī gadskārtu svinēšanas tradīciju iedzīvināšana, lekcijas, izstādes. Šī ir vieta, kur nākt ar savām pasākumu un izstāžu idejām, lai kopā domātu, kā tās realizēt.

Lībiešu saieta nams gaidīs gan ceļotājus no tālienes, gan novada iedzīvotājus. Uz tikšanos!

 

Ilze Iesalniece-Brukinga,
Kolkas Lībiešu saieta nama vadītāja

Ieva Damberga,
Dundagas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja

Ilze Šteine,
projekta «UNESCO – tourism» vadītāja Dundagas novadā

 

 


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
lībieši, Kolka, kultūra, tūrisms, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com