Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas kokles 05.05.2016. plkst. 13.04

4. V, Latvijas neatkarības atjaunošanas 26. gadadienā, plkst. 13.00 Kolkas, Dundagas, Ģipkas un Rojas dievnamos vienlaikus skanēja kokles, apliecinot Latvijas skaistumu un to, cik trausla kā maigā kokles skaņa ir neatkarības robeža. Visi koklētāji plkst. 18.00 piedalījās noslēguma koncertā Kolkas tautas namā.

Pirmoreiz koncertakcijā Ziemeļkurzemē dažādu Latvijas novadu koklētāji vienojās pērn. Skaistās ieceres autore ir Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Kolkas mūzikas nodaļas koklētāju ansambļa vadītāja Dzintra Tauniņa. Šoreiz uz mūsu pusi ciemos bija atbraukuši ansambļi un solisti no Rīgas, Baložiem, Iecavas, Madonas, un viņiem pievienojās mājinieki.

Vakara koncerts tautas namā izskanēja kā svētku dienas vainagojums, bez kura neatkarības atjaunošanas diena jeb, kā to plašsaziņas līdzekļos daudzina, Latvijas otrā dzimšanas diena mūsu novadā būtu nepilnīga. Sākumā — valsts himna, pēc tās klausītāji un arī paši dalībnieki varēja iepazīt kolēģu sniegumu. Katrs ansamblis iepriecināja ar pāris skaņdarbiem, bet vairāki muzikāli priekšnesumi izskanēja visu koklētāju izpildījumā. Vakara gaitā dzirdējām gan tautasdziesmas, gan Raimonda Paula, Valta Pūces, Jāņa Lūsēna, Valda Zilvera un Emīla Dārziņa kompozīcijas. Savdabīgi kokļu skaņās bija dzirdēt gan Melanholisko valsi, gan tādas pazīstamas melodijas kā Zilie lini un Vēju stundā. V. Pūces Vēju mātē bija saklausāma vai pati Kolkas jūrmala, kad tur plosās vētra, kas īpatnēji kontrastēja ar neparasto mieru, kāds tobrīd valdīja jūrā.

Ar neapbruņotu aci bija pamanāma visu dalībnieku pilnīga atdeve muzicējot, bet atsevišķu skolotāju kokles spēle atstāja pat dejisku iespaidu — tik līgani un vijīgi kā baletā kustējās rokas. Rīgas ansambļa vadītājai Ivetai Tauriņai bija paņēmušās līdzi Kārļa Skalbes Mazās piezīmes, kuru fragmenti ļoti labi iederējās vakara kopskaņā.

Dzimtenes mīlestība ir ikdienā un pamazām audzējama, un jaunie koklētāji neapšaubāmi iet šo ceļu, piedaloties mēģinājumos, uzstājoties koncertos, reizēm arī mērojot visai tālu ceļu līdz tam, kā šoreiz madonieši.

Paldies visiem par radīto svētku izjūtu, vispirms Dzintrai, visiem sagaidītājiem dievnamos, viesiem un mājiniekiem kolciniekiem!

Alnis Auziņš


A.Pinkena foto galerijā failiem.lv »

I.Dāvidsones foto galerijā failiem.lv »

I.Dāvidsones foto galerijā failiem.lv » (Koncerts Kolkas evanģēliski luteriskajā baznīcā)

 

 


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Kokles Kolkā

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com