Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas katoļu baznīcai jubilejas gadā jauna grīda 23.10.2017. plkst. 11.23

Turpinot iepriekšējos gados iesāktos baznīcas labiekārtošanas darbus, Kolkas katoļu draudze īstenojusi projektu “Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes Romas katoļu baznīcas grīdas seguma nomaiņa. II posms”.


Projekta mērķis bija veikt Kolkas katoļu baznīcas bojātās dēļu grīdas seguma maiņu baznīcas sakrālajai telpai un sakristejai. Projekta I kārtā 2016. gada rudenī jau bija veikta vecās koka grīdas demontāža, ieklāti hidroizolācijas un siltumizolācijas materiāli un izveidots betona slānis, kas gadu kalpoja kā baznīcas pagaidu grīdas segums.

Šogad, saņemot Dundagas novada pašvaldības atbalstu vietējo iniciatīvu projektu konkursā, draudze varēja īstenot projekta II posmu un uz iepriekš nostiprinātās betona pamatnes ieklāt jaunu, kvalitatīvu dēļu grīdas virskārtu. Grīdas nomaiņa un siltināšana ir nozīmīgs solis guļbūves ēkas saglabāšanā un renovācijā, lai to pasargātu no mitruma un korozijas ietekmes. Jaunās dēļu grīdas ielikšanas darbi tika uzsākti septembra otrajā pusē, paveikti pašu spēkiem un pabeigti līdz 1. oktobrim, lai atjaunotajā izskatā varētu svinēt baznīcas iesvētīšanas gadadienas svētkus.

Kolkas katoļu draudzei šis ir 25. jubilejas gads, un oktobrī arī aprit 20 gadi, kopš senā guļbūves baznīca pārvesta uz Kolku un iesvētīta Dievmātes Jūras Zvaigznes godam. Dubulto jubileju draudze atzīmēja 1. oktobrī ar svinīgu svētku dievkalpojumu, ko vadīja Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins.

Vislielākā pateicība draudzei un visiem ziedotājiem, kas palīdz uzturēt Kolkas katoļu dievnamu un veikt nepieciešamos ēkas renovācijas darbus. Paldies Dundagas novada pašvaldībai par iespēju jau trešo gadu piedalīties vietējo iniciatīvu projektu konkursā un saņemto atbalstu!

Ivo Bordjugs
Ivetas Bordjugas un Ineses Dāvidsones foto

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com