Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kolkas bākai 130 26.06.2014. plkst. 15.42

1. VII Kolkā, atzīmējot Kolkas bākas 130. jubileju un valsts aizsargājama kultūras pieminekļa statusa piešķiršanu bākas kompleksam, biedrība «Domesnes» aicina uz bākas dzimšanas dienas svinībām. Pasākuma atklāšana plkst. 16.00 Kolkasragā, klātesot Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas pārstāvjiem un Latvijas Jūras administrācijas valdes priekšsēdētājam Jānim Krastiņam.

Krievijas impērijas jūras lietu ministrs, ģenerāladmirālis lielkņazs Konstantīns Nikolajevičs, uzsākot darbus pie Kolkas bākas salas veidošanas un jaunās bākas celtniecības, bija pārliecināts, ka celtne būs uzskatāma par vienu no izcilākajām hidrotehniskajām būvēm ne tikai Krievijā, bet arī aiz tās robežām.

Mēs, šī pasākuma veidotāji, esam ar viņu vienisprātis. Kolkas bāka, tagad jau Latvijas valsts īpašums, ir viena no īpašākajām Baltijas jūras bākām. Papildus tās tehniskajai funkcijai bākas komplekss kopā ar jūras krasta līniju veido izteiksmīgu Baltijas jūras piekrastes ainavu — Kolkasraga ainavu. Šī ainava ir gan Kolkas iedzīvotāju ikdienas dzīves sastāvdaļa, gan visas Latvijas bagātība. Bākai un tās salai ir kultūrvēsturiska nozīme, tomēr tikai nupat, 2013. gadā, to iekļāva valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes industriālo pieminekli.

Uguns Kolkas jūras bākā iedegta pirms 130 gadiem — 1884. gada 1. VII, tāpēc pasākuma norisei izvēlēta tieši šī diena. Svinības atklās plkst. 16.00 Kolkasraga liedagā pie vecās bākas drupām. Turpinājumā, plkst. 17.00 seminārs «Kolkasraga mantojums un tā attīstības iespējas» Kolkas tautas namā. Ideju apmaiņai par kultūrvēsturisko mantojumu Kolkasragā un tā apkārtnē, kā arī nākotnes vīzijām biedrība «Domesnes» aicinājusi dalīties cilvēkus, kas, savas profesionālās darbības vai aizraušanās vadīti, ir saistīti ar Kolkasragu. Seminārā uzstāsies Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas Arheoloģijas un vēstures daļas vadītāja Sandra Zirne, Latvijas Industriālā mantojuma fonda vadītājs Andris Biedriņš, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes docētājs Egons Bērziņš un Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācijas pārstāvji. Pasākumu kuplinās biedrības rīcībā esošo no jūras izskaloto atradumu un Kolkas pamatskolas bērnu zīmējumu izstāde.

Biedrība «Domesnes» dibināta 2013. gadā, lai saglabātu no jūras izskaloto kultūrvēsturisko mantojumu, izglītotu un iesaistītu sabiedrību pasaules un Latvijas kuģniecības vēstures izpētē. Vairāk ziņas par biedrību vietnē www.domesnes.lv.Informāciju sagatavoja Dženeta Marinska,
biedrība «Domesnes»
tel.  29475692,
e-pasts domesnes@inbox. lv.

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Ielūgums
Atslēgvārdi
Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com